Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

11.11.2018 Carp Anwar má zkoušku ZM
Dnes se náš Carp Anwar zařadil mezi těch pár vlčáků, kteří se mohou honosit všestrannou zkouškou z výkonu, gratulace převeliká, smekám před pílí psovoda a šikovností psa.

 

 

 

 

 

 

 

28.10. 2018 Vytrvalostní zkouška Nymburk
Jak jinak a lépe oslavit státní svátek vzniku Československa nežli jít na vytrvalostní zkoušku s Československým vlčákem;-)....v opravdu psím počasí, dešti a zimě, se sešlo úctyhodných sedmadvacet ČSV na startu, mezi nimi naše Danann Erin Anwar a Eris Anwar, které obě zkoušku zdárně dokončili na jedničku s hvězdičkou...gratuluji, jen tak dál.:-)

 

 

15.-16. 2018 Přebor a Speciální výstava KCHČSV
O víkendu jsme se zúčastnili jedné velmi příjemné klubové akce, nebo spíše akcí v Nadějkově. V sobotu zde probíhal Přebor Československých vlčáku a canicrossový závod. Jelikož už s Tarou jen lenošníme, byli jsme zde pouze v roli diváků a nadšených fanoušků. A fandit bylo komu, vlčáci odváděli moc pěkné výkony a především na stopách bylo na co koukat. Nejlepší výkon na poslušnosti odvedl Budulínek z Molu Es ( otec vnoučat A Grey Darling) a posléze i zaslouženě zvítězil v celkovém pořadí dle ZVV1. Kategorii ZZO naprosto ovládl a posléze i vyhrál Orson Grey Střípek snů, na druhém místě skončil náš vnouček Argo ze Skřinářova, který se následně zúčastnil i canicrossového běhu na kterém zvítězil. Den poté proběhla Speciální výstava na které se uděloval Klubový šampion pro rok 2018, který získala Brenna Anwar. Výstava byla velmi příjemně posouzena panem Jedličkou u kterého se za nás nejvíce líbila naše vnučka Alenka z Krhova dvora - V2. Eris Anwar si odnesla známku V a Danann Erin Anwar ve velmi těžké a vyrovnané konkurenci V3. Všem gratuluji k úspěchům a doufám, že se zas na nějaké taková akci co nevidět potkáme.
Na fotografii Ciri Anwar( další fanoušek:-)) Danann Erin Anwar, Tara, Brenna Anwar a Eris Anwar.


   

 

 

 

 

 

 

 

15.9. 2018 HARD DOG RACE
Náš Donatello Anwar absolvoval závod Hard Dog Race, závod plný překážek, bláta a vody, které si prý velmi užíval....a já jen smekám před odhodláním Marceli, do čeho všeho jde ze svým psem.:-) Na fotografii s cíle, po odstranění bláta, se svojí nej kamarádkou Crazy Bell z Ranče pohoda.

 

 

 

 

 

 

9.9. 2018 Krajská výstava psů Zetor
Danann Erin Anwar ze zúčastnila Krajské výstavy psů v Brně a od pana rozhodčího Leoše Jančíka si odnesla Vítěze třídy a posléze i Krajského vítěze. A aby toho nebylo málo, v závěrečných soutěžích získala I. místo v soutěži o Nejlepšího psa I.FCI skupiny!

 

 

 

 

 

 

8.7. 2018 Donatello Anwar
Dnes mi dorazila skvělá zpráva, Donatello Anwar složil svou první zkoušku a to zkoušku BH. Marcela s Donem jsou vážně sehraná dvojka a moc jim to spolu šlape. Jen tak dál, už teď se těším na další zkoušky, držíme palce a Gratuluji:-)

 

 

 

 

5.7. 2018 Setkání A Grey Darling
Byli jsme se podívat na další setkání Tařiných vnoučat, tentokrát vrhu A Grey Darling a to do Krasínského krasu. Dorazil kompletní vrh a musím říci, že jeden jak druhý, pánečkové je vychovávají skvěle a ze všech rostou velmi sympatičtí a pohodový vlčkové. Na první fotce tři generace, zleva Tara, její dcera Conny Anwar a vnučka Aprilia Grey Darling.

 

 

   

 

 

 

23.6. 2018 Intercanis
Mezinárodní výstava psů Brno, rozhodčí pan Matyáš. Eris Anwar mezitřída V2 res. CAC, Danann Erin Anwar třída otevřená V1 CAC, gratuluji:-)

 

 

 

 

 

 

13.5. 2018 Klubová výstava KCHČSV Horka nad Moravou
Moc pěkný den strávený na moc pěkném místě s moc fajn partou lidí aneb Klubová výstavy ČSV. Mi s Tarou jsme si přijeli nejen zafandit naším Anwárkům, ale i dalším vnoučátkům co jsme zde měli ( A z Krhova dvora, A ze Skřinářova a I z Molu Es). Nejvíce z nich zazářila Alenka z Krhova dvora, která si odnesla titul Nejlepší štěně výstavy! Přímo za naši CHK nastoupila Eris, Danann Erin a Cora Anwar, všechny tři svorně V.  Ovšem komu tento den nejvíc patřil, byla Brenna Anwar, která získala V1, CAC, ČKS a tím splnila podmínky pro udělení ČESKÉHO KLUBOVÉHO ŠAMPIONA!!! Všem moc díky za skvělou prezentaci:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.-8.4. 2018 Výcvikový víkend
Další skvělí a pohodový výcvikový víkend v Jevišovicích, setkávání se se starými známými i poznávání nových tváří, přes dvacet cvičících psů. Inu další motivace k výcviku a zkrátka krásné "nakopnutí" do nové sezony.:-)

 

 


 

 

17.2. 2018 Conny Anwar má štěňátka
Dnes Taře přibyli další vnoučátka. V chovatelské stanici Grey Darling se její dceři Conny Anwar narodili štěňátka, tři kluci a jedna holka. Otcem je Budulínek z Molu es, jeden z nejpracovnějších psů ČSV u nás ( IPO3) a mnohonásobný Šampion krásy. Kdo by chtěl vlčáka se skvělou povahou...více zde.

 

 


 

3.-4.2. 2018 DUOCACIB Brno
Sobota Danann Erin Anwar - V2, res. CAC. Neděle Donatello Anwar - V1, CAC, res. CACIB! Gratulujeme, jen tak dál...:-)

 

 

 

 

 

 

13.1. 2018 Hanácká národní výstava psů
Opět další výstava s hojným zastoupením Anwárků, posouzená panem Vladimérem Piskayem. Eris V4, Donatello V3, Conny V1 a Danann Erin Anwar V1, CAC. A to nejlepší na závěr, v soutěži o nejlepší chovatelskou stanici jsme ve velké konkurenci čtrnácti stanic vybojovali skvělé 3. místo!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.11. 2017 Cora Anwar je maminkou
Další skvělé zprávy, v chovatelské stanici Krhův dvůr se Coře Anwar narodila její první štěňata, 2 pejsci a 4 fenky. Otcem je jeden z výstavně nejúspěšnějších ČSV dnešní doby, Světový šampion Ezra si Nasce Lupi del Montale. Gratulujeme:-) Více informací o těchto luxusních vlčcích na tel. 739 310 821:-)

 

 

 

18.11. 2017 Vrh I z Molu es
Dnes se náš odchovanec Bran Anwar stal podruhé otcem, v chovatelské stanici z Molu Es se Fu Fince narodilo 8 krásných vlčků, 2 pejsci a 6 fenek, kdo by měl zájem o štěňata s tohoto špičkového spojení kontakt zde.

 

 

 

11.11. 2017 Zkouška ZPS1 a BH
Veleúspěšný víkend je za námi. Tara si složila svou jubilejní 20tou zkoušku a to ZPS1. A snad ještě větší radost nám udělal její syn Carp Anwar který složil zkoušku BH! Jsme moc rádi, že máme takové šikovné pokračovatele...:-)

 

 

 

 

5.11. 2017 Darwin Anwar


 

 

 

 

 


14.10. 2017 Brenna Anwar má ZVV1
Dnes se Milanovi s Brennou podařilo pokořit "magickou" zkoušku ZVV1  a přidat se mezi těch pár vyjímečných ČSV co tuto zkoušku složilo, velký dík Milanovy za skvělou práci co s Brennou odvádí!


 


 

 

17.9. 2017 Speciální výstavy KCHČSV Jedovnice
Výstava s rekordním počtem 108 přihlášených psů, které posuzovala paní Tomešková. Propršený, ale pro nás veleúspěšný den! V silné konkurenci se nám povedlo vybojovat úžasné 1. místo v soutěži o Nejlepší chovatelskou stanici!!! Omluvte kvalitu fotky, opravdu strašné počasí, ale jako dokumentační snad postačí.:-) Naše skupina, zleva Brenna, Donatello, Eris a Conny Anwar.

 

 15.7. 2017 NVP Mladá Boleslav
Conny s Erin si vyjeli na výstavu do Mladé Boleslavy a i když nebyli zrovna ve výstavní kondici a chyběly jim jejich obvykle krásné kožíšky, nakonec z toho byli i tak krásné ocenění V2, res. CAC pro Conny a V3 pro Erin, gratuluji a děkuji za předvedení:-)

 

 

 

 

25.6. 2017 Arya Anwar má štěňata
Dnes se naše Tara stala potřetí babičkou! V chovatelské stanici ze Skřinářova, se její prvorozené dceři Aryi Anwar narodilo sedm krásných štěňat, pět kluků a dvě holky. Otcem je Udo z Litavské kotliny, Kazánek, jak mu jeho páneček říká, je jediným synem úžasného Ohniváka z Molu es, jednoho z nejpracovnějších psů ČSV ( IPO3, IPO-FH) a mnohonásobného Šampiona. Kdo touží po vlčáku se skvělou povahou...více info na tel. 777 447 434.

 

 

 

 

 


24.6. 2017 Intercanis
Tara se nám stala Veterán šampionkou a především, díky naším skvělým štěňatům jsme vybojovali úžasné druhé místo v soutěži O Nejlepší chovatelskou stanici!!! :-)

 

 

 

 

 

 

20.5. 2017 Setkání Éček
Proběhlo další setkání našich odchovanců, nyní v podání vrhu E, tedy našich nejmladších. Čas letí jako voda a já se jen divil, jak nám za tu chvíli co jsme je neviděli stačili vyrůst a už vypadají jak dospělí vlčkové i když uvnitř jsou to stále ta malá štěňátka co si pamatuji:-) Na fotce z leva Enya, Erik, Eris Anwar, ve středu naše Brenna a Tara, následováno maminkou Éček Brennou a úplně vpravo Eron Anwar.

 

 


22.4. 2017 Bonitace Židlochovice
Další uchovnění Anwárci a opět s nejlepším možným hodnocením povah Of (sangvinik - ovladatelný, vyrovnaný). A opět velký dík především majitelům, že je tak skvěle vedou. :-)
Carp Anwar - As Of /67 Xv 53,7 Xf 106
Conny Anwar - As Of /63 Xv 54 Xf 104,8


 

 

 

 

 

 

 28.1. 2017 Údolím Bílého potoka
Tuto sobotu jsme měli další vlčí setkání, tentokrát s našimi Déčky, již druhé v pořadí. Atmosféra skvělá, vlčci dosytosti vyběhání ve sněhu, co víc si přát:-) Na fotce zleva Danann Erin Anwar, Huckleberry Srdcerváč, Dexter a Donatello Anwar, Tara, Brenna a v popředí Eris Anwar:-) Více fotek zde

 

 

 

28.1. 2017 Národní výstava psů Bedzin Polsko
Conny Anwar získala poslední chybějící CAC  a stala se ŠAMPIONKOU Polska!!! A jako bonus si ještě odvezla ocenění Nejlepší fena a BOS:-)

 

 

 

 


4.12. 2016 Vrh C Serigala
Naše poslední štěňátka jsou již dávno zadaná a brzy je čeká cesta k novým páníčkům. Pro ty, na které se nedostalo a stále hledají štěně, mám skvělou zprávu. Tento víkend byla nakryta fenka Crystali z Březovské samoty naším odchovancem Branem Anwar. Canna, jak Crystali doma říkají, je krásná a temperamentní fenka s velmi přátelskou povahou. Chovná stanice Serigala si při výběru ženichů zakládá především na jejich povaze a proto byl vybrán i náš Bran, který je dle mě jeden z nejvíce vyrovnaných a pohodových vlčáku jaké jsem kdy poznal. Držíme Canně a Branovi palce, ať se zadaří a narodí se co nejvíce šikovných vlčků. Pro případné zájemce o štěňata s tohoto spojení je zde odkaz.

 

 

26.-27.11. 2016 Donatello Anwar na výcvikovém víkendu
Kdy má chovatel největší radost?:-) Když jeho štěňata nezahálejí a makají "jak o život";-) Don je moc šikovný a je vidět, že jim to s Marcelou skvěle klape, jen tak dál :-)

 

7.11. 2016 Štěňátka - první týden
Dnes je to už týden co Brenna Anwar přivedla na svět 6 malých miminek.Těšíme se dobrému zdraví a pěkně rosteme.Další fotky zde!

 

5.-6.11. 2016 DANUBEduoCACIB Bratislava
Dvoudenní výstava v Bratislavě, které se zúčastnila naše Cora Anwar, první den CAC a res. CACIB. Druhý den CAC  a tedy poslední chybějící titul pro získání ŠAMPIONA SK, velká gratulace :-)

 

 

 

 

 

5.11. 2016 Conny Anwar
Pro ty, kteří se ptají, jak vychází ČSV s jinými menšími psi. Když má dobrý genetický základ a je dobře vedené, může se chovat jak borderka ve vlčím kožíšku. :-)


 

 

 

 

31.10. 2016 Narození štěňátek
S radostí oznamujeme, že Brenna se stala maminkou, máme šest krásných štěňátek, 4 holky a 2 kluky.:-) Vše proběhlo hladce, štěňata jsou krásně velká a mají se čile k světu.:-)
 

 

 

2.10. 2016 34. National Dog Show Rybnik
Conny Anwar si opět udělala výlet do Polska, kde se opět velmi líbila, třída šampionů, V1 CAC - Nejlepší fena, gratulujeme:-)

 

 

 

 

 

 

1.10. 2016 Bonitace Frýdlant nad Ostravicí
Máme dalšího uchovněného potomka naší Tary. Ve Frýdlantu byla předvedena Cora Anwar, bonitaci zvládla skvěle, především mě velice potěšili její reakce na povahovém testu, jedna z nejskvělejších toho dne a zaslouženě si odnesla nejlepší možné hodnocení povahy, tedy Of :-) Její celý bonitační kod je As Of /64 Xv 54,7 Xf 107,8. Pánečkům Cory gratuluji a děkuji za skvělou přípravu :-) 

 

 

 

17.9. 2016 Zkouška IPO-VO
Milan s Brennou nelení a přidávají si další úspěšnou zkoušku a to rovnou IPO-VO, gratulujeme, jen tak dál :-)

 

 

 

 

 

9-11.9. 2016 Fryštácký dogtrekking
Carp Anwar se svým pánečkem vyrazil na dogmaraton a vybojoval úžasné třetí místo, gratulujeme :-)

 

 

 

 

 

 

19.-21.8. 2016 2 Mezinárodní výstavy a národní výstavy Bosna
Naše Conny měla velmi, ale opravdu velmi podařený prodloužený víkend na dovolené....:-) Tři výstavy v řadě, 3 x CAC, 3 x CACIB, 3x BOB a res. BOG :-) 

 

 

 

 

 

6-7.8. 2016 Nosework zkoušky
Tento víkend si Call Freya Anwar se svou paničkou "vyčuchala" rovnou dvě Noseworkové zkoušky a to NW-UZ a NW-NZ, moc gratulujeme a těšíme se na další:-)

 

 

 

 23.7. 2016 Mezinárodní výstava psů - Konopiska
Conny Anwar byla okouknout jak probýhají výstavy v Polsku a rovnou si odvezla i CAC, gratulujeme :-)

 

 

 

 


13.6. 2016 Slavíme tři týdny života:-)
Vlčkové rostou jako z vody a jsou prostě nádherní a dokonalý;-) Už ťapkají, začínají vymýšlet lumpárny, dům jim nestačí a prozkoumávají zahradu:-) V externí galerii štěníků stále přibývají nové fotky:-)

 

 

 

 

23.5. 2016 Štěňata jsou na světě
Dnes se nám narodilo šest krásných štěníků, čtyři kluci a dvě holky. Tara vše zvládla hladce a bravurně jako zkušená mamča.:-) Všechna štěňata jsou již rezervovaná:-)

 

 

 

 

14.5. 2016 Klubová výstava Židlochovice
Opět výstava s velkou účastí, 89 přihlášených psů. Posuzovala paní Ridarčíková, které jsme se hodně líbili a i když nám vítězství vždy o chlup utekla, byl to pro nás rozhodně veleúspěšný den:-) Carp V, Brita V, Bran V4, Conny V2, res. CAC, Cora V2, res. CAC, Brenna  V2, res.CAC Velká gratulace všem:-)

 

 

 

8.5. 2016 Brenna Anwar složila zkoušku ZZO1
Milan s Brennou si složili další zkoušku, již čtvrtou v pořadí a to ZZO1, gratulujeme a už se těšíme na další... :-)

 

 

 

 

16.4. 2016 Bonitace Židlochovice
Tak a je to, Brita, Bran a Brenna Anwar jsou úspěšně zbonitování a chovní. Celou bonitaci zvládli na výbornou a největší radost mi udělali při povahovém testu, který zvládli naprosto excelentně a všichni tři si svorně odnesli nejlepší možné hodnocení povahy - Of :-)

 

 

 

 

6.2.-7.2. 2016 MVP DUOCACIB Brno
Dvoudenní výstava v Brně, sobota Brenna Anwar - V2, res. CAC a neděle V1, CAC, tímto Brenna splnila podmínky pro udělení ŠAMPIONA ČR, velká gratulace!!!
 

 

 

 

 

13.12. 2015 Výšlap na Przenský vrch
Již potřetí, klasicky a tradičně jako každý rok, jsme se sešli s našimi Béčkovými štěňaty na Przenském vrchu. Počasí nám krásně vyšlo, po dlouhé době bylo vidět i sluníčko. Vlci se dosyta vyběhali a pohráli, jen bráškové už na sebe občas museli zavrkat.:D No a mi jsme zas dobře pokecali a probrali spoustu nových historek, o které není  v životě s čévéčkem nikdy nouze, takže zas příští rok:-) Na fotce z leva teta Brenna, maminka Tara, Brita, Bran, Brenna a Brego Anwar.

 

 

22.11. 2015 Tara složila zkoušku IPO3
Tuto neděli Tara složila jednu z nejtěžších zkoušek z výkonu, Mezinárodní zkoušku pracovních psů FCI - IPO3! :-) Je teprve druhou fenou ČSV v celé historii plemene, která to dokázala! Prostě díky za tebe Taro...jsi skvělá :-)


 

 

 

 

31.10.-1.11. 2015 MVP DUOCACIB Praha
Dvoudenní výstava v Praze, sobota ( rozhodčí L. Kukla) Call Freya Anwar - V1, CAC a neděle ( rozhodčí J. Matyáš) taktéž, tedy V1, CAC, gratulujeme:-)

 

 

 


26.9. 2015 Call Freya Anwar složila ZZO
S radostí oznamuji, že první štěník s céček má zkoušku a to ZZO, velká gratulace nejšikovnější Freyi a stejně tak její skvělé psovodce Janě :-)

 

 

 

 

 

 

13.9. 2015 Speciální výstava ČSV - Židlochovice
Rekordní učast, 104 předvedených vlčáků. A ani naši nezaháleli a sešli se v hojném počtu - Brita, Brenna, Carp, Ciri, Conny a Cora:-) Všichni ocenění známkou výborná...a hlavně, úžasné třetí místo v soutěži o Nejlepší chovatelskou stanici! Všem majitelům velký dík za super předvedení a za trpělivost, že vydrželi do konce tak dlouhého dne...:-)

 

 


21.6. 2015 VV Jevišovice
Opět výcvikový víkend, ovšem tentokráte pod naší taktovkou stopování a poslušnění, tedy především Hanky, která na rozdíl odemne umí moc dobře vysvětlovat:-) Na figurování jsme si přizvali šikovného Matěje Petrneka, velký dík jemu, že to s našimi vlčky přežil. :-) Účast veliká, z původních plánovaných max. dvanácti cvičících psů se vyklubalo sedmnáct...inu nějak se nám to vymklo z rukou.:-) Naše barvy opět hojně zastoupeny, opět jsem mohl být nadšen, jak skvělé pánečky naši štěníkové mají, sešli se všechny tři vrhy.. Abetzi, Bran, Call Freya, Ciri a Carp Anwar:-)

 

 

6.6. 2015 Brita Anwar složila ZOP
A máme dalšího štěníka se zkouškou, Brita složila ZOP:-) Gratulujem:-)

 

 

 

 

 

23.5. 2015 Brenna Anwar složila zkoušku ZM
Tak takhle jsem už nebyl dlouho nadšený!!!...nemám slov!...naše malá Brenna má další zkoušku a to všestranou ZM!!!:-) Milan s Brennou jsou úžasná dvojka, smekám před vámi!:-)  

 

 

 17.5. 2015 Brenna Anwar má zkoušku BH
Dnes nám udělala naše Brenna obrovskou radost, složila svou první zkoušku - BH. Velká gratulace nejen Brenně, ale především jejímu psovodovi Milanovi, že ji tak skvěle vede, jen tak dál:-)

 

 

 

 

 

 

2.5. 2015 Prague Expo Dog
Tuto sobotu probíhala Mezinárodní výstava psů v Praze, posuzovaná Ing. Monikou Soukupovou, člověkem s obrovskou praxí, který ČSV opravdu rozumí. Za nás se účastnili tři mladé vlčandy...Call Freya - VD, Conny - V2 a Cora Anwar - V1, CAJC!!! Velká gratulace a díky všem:-)

 

 

 

 

10.-12.4. 2015 Výcvikový víkend Jevišovice         


Opět jsme se po roce sešli na tradičním jarním víkendu v Jevišovicích pod vedením skvělého výcvikáře a figuranta Karla Cvička. Tři intenzivní dny plné stop, poslušností, obran a debat, které se protahovali do pozdních nočních hodin:-) Skvělá atmosféra, skvělí lidé a skvělí psi, radost koukat:-)  Z Béčkových štěníků dorazil Bran, Brenna a Brita a moc mě potěšilo,  když jsem viděl jak super vlčky nám z nich jejich pánečkové udělali.:-) Za Céčka dorazila Freya s které roste velice šikovná vlčí slečna a to co ve svých deseti měsících předvedla na poslušnosti a obraně mě naprosto nadchlo.:-) Velký dík Janě, že ji tak skvěle vede:-) Zde odkazy na pár galerií, pro trochu představy jaká atmosféra v Jevišovicích panovala a jaké výkony zde byli vidět: Galerie 1, Galerie 2, Galerie 3
A zde výběr fotek našich Anwarů: Galerie

 

6.4. 2015 Klubová výstava Hořovice
Na velikonoční pondělí jsme si udělali výlet na výstavu do Hořovic, původně v plánu jet nebylo, ale po tom, co se mi čtyři štěníkové přihlásili "tajně za zády" na výstavu, nedalo nám to, aby jsme jim nepřijeli fandit;-))) Ale asi jsme příliš málo drželi s Tarou palce a packy, neb naším se příliš nedařilo ( ostatně téměř jako všem, pan rozhodčí ten den posuzoval opravdu hodně přísně, padalo hodně VDček a byli i třídy kde se nezadával titul) a Brita, Ciri a Call Freya si odnesli VD. Naštěstí naše barvy ten den zachránila Conny! V silné konkurenci mladých fenek zvítězila, získala CAJC a jako třešničku na dortu si posléze vybojovala ještě Nejlepšího mladého - BOJ:-)  

 

3.1. 2015 Hánácká národní výstava psů
Výstava či spíše rodinné setkání Tařiných štěníků.;-) Účast našich naprosto skvělá, s Céček se sešlo 5 vlčků, Ciri, Call Freya, Conny, Cora a Carp. Vlčandy si mezi sebou rozdělili první čtyři místa, všechny se známkou VN, stejně tak jak jejich bráška Carp. A aby nás zde nebylo málo, na výstavu dorazila ještě Brenna a Bran, kteří si odnesli svorně V1, CAC. A Bran se tímto stal našim dalším JUNIOR  ŠAMPIONEM! Velká gratulace, všem moc díky za účast a krásné předvedení:-) Jen škoda, že se mi vás nepodařilo všechny odchytit na fotku, příště se budu víc snažit;-)

 

Zima 2015
Konečně sníh a na tom to sekne vlčkům nejvíc, inu posuďte sami...:-)
Účínkují: Brenna, Conny, Ciri, Catrin a Carp Anwar:-) 

7.12. 2014 Vlčata u Moravské propasti
První a rozhodně ne poslední setkání našich nejmladších Céčkových štěníků:-) Toulali jsme se krásnými stezkami kolem Moravské propasti, nádhera, jen počasí by mohlo být lepší, podotkli někteří:-D Ovšem myslím, že dle vlčků i to bylo ideální a krom toho, v tajemně mlhavém lese jim to přeci víc sluší;-) Na fotce zleva Colt, Ciri, Cora, mamča Tara, teta Brenna, Conny a borderka Fergie:-)

 

 

28.10. 2014 Kyjovský škrpál II. ročník
Náš nejšikovnější Abetzi se účastnil závodu dle BH a získal krásné třetí místo, gratulujeme!!!:-)

 

 

 

 

 

23.-24.10. 2014 Evropská a Národní výstava psů
V těchto dnech probíhala prestižní Evropská výstava spolu s Národní výstavou psů v Brně. Naše barvy zde hájila Ciri s Brennou, na obou výstavách a v pátek je přijela podpořit Conny.:-) Ciri po oba dva dny zvítězila ve třídě štěňat - VN1 a Conny v těsném závěsu za svou sestřičkou - VN2. Brenna jak na Evropské, tak na Národní, v silné konkurenci nádherné třetí místo - V3! Všem velká gratulace, Tara je na vás pyšná:-)

 

 

 

18.10. 2014 Tuneliáda - Ráječko
Tak a máme tady další úspěch "céček", tentokrát z pole závodního:-) Ciri Anwar se účastnila ( podotknu, že ve věku čtyřech měsíců) agility závodu v Ráječku a umístila se na krásném devátém místě. Gratuluji, jste moc a moc šikovní, jen tak dál:-)

 

 

 

 

 

11.10. 2014 Speciální výstava ČSV Litoměřice
A máme tady první výstavní úspěch našich "céček", Freya Anwar ve třídě štěňat, Velmi nadějná 1, Nejlepší štěně, gratulujem:-) Na fotce při zaslouženém odpočinku po perném dnu;-)

 

 

 

 

 

27.9. 2014 Národní výstava psů - Brno
Bran a Brenna Anwar, svorně ve svých třídách, vybojovali titul CAJC, a poté se utkali v rodinném klání o nejlepšího mladého, z kterého vyšel o "odstín chloupku" vítězně Bran:-) Gratuluji vlčkům a děkuji pánečkům:-)

 

 

 

 

 

 

 

13.9. 2014 Fryštácký dogtreking
Tak a máme prvního trekaře po naší Taře, je jím Bran Anwar, který měl svou premiéru na Fryštáku a jak mi napsal jeho páneček Aleš...neskutečný zážitek, pro mě hodně náročné, ale Bran by to dal ještě nazpátek":-D Inu Čévéčko, pro treky jako zrozené:-) Na fotce Bran před "živou překážkou", ke které se chová až pozoruhodně ignorantsky...no rozhodně ne jako jeho maminka;-))))
 

 

 

 

30.8. 2014 Brita Anwar je Šampionkou
V poslední době hodně zanedbávám aktuality a nějak nestíhám, ale tohle napsat prostě musím...:-) Naše Brita absolvovala tři výstavy, získala třikrát v řadě titul CAJC, plus dvakrát Nejlepší mladý a tedy, máme novou JUNIOR ŠAMPIONKU!!! Moc a moc gratuluji a díky Petrovi za skvělou prezentaci:-)

 

 

 

 

 

 

27.6. 2014 Máme tři týdny
Štěníkové oslavili třetí týden svého života a jak vypadají posuďte sami...fotky zde:-)

 

 

 

 

 

6.6. 2014 Vlčkové jsou na světě
Tak a je to tady, máme další štěníky, stejně jako v loni opět sedm.:-) Ovšem počty přesně naopak, narodilo se pět holčiček a dva kluci:-) Krásně vyrovnaný vrh, nejsou od sebe k rozeznání, ještě že mají mašličky;-D Maminka i vlčkové jsou v naprosté spokojenosti:-) Fotky štěníků najdete zde....

 

 

 

 

12.4. 2014 Národní výstava psů - Ostrava
V sobotu se tři naše štěňata účastnili výstavy v Ostravě. Ostřílená Brita, Bran a Brenna pro které to byla výstavní premiéra:-) Podle fotek se jí zhostili všichni tři skvěle a rostou nám vskutku do krásy. Brita získala v silné konkurenci V3, Brenna V a Bran si odnesl svůj první výstavní titul CAJC a já doufám, že ne poslední!:-) Velká gratulace všem:-)

 

 

 

12.4. 2014 Arya Anwar je chovná:-)
Tentýž den proběhl v Židlochovicích svod a bonitace ČSV, které se za naši chovatelskou stanici zůčastnil Bradley a Arya. Z Bredleye nám roste naprosto povahově úžasný pejsek o kterém věřím, že ještě hodně uslyšíme, jediné co mu můžu vytknout je jeho blahobytná kondice;-))) Jinak jeho svodový kod je A61 Of P1:-) Arya byla ten den krapet víc ubrublaná než obvykle a vše musela komentovat( inu hárala), ale jinak se velmi líbyla, vše zvládla a odnesla si úžasný bonitační kod A63 Og P1/Xv54 Xf107,9. Takže díky pánečkům za prezentaci a za to jak se nám o ty naše štěníny skvěle starají:-) 

 

2.4. 2014 Máme nakryto!
Tak i pro tento rok jsme se rozhodli Taře dopřát štěníky a to s vlčkem po kterém už očkem pohazujem delší dobu a dobře známe:-) Je jím Erik z Věrné smečky, jenž je nejen velký krasavec, ale který má především úžasnou vstřícnou a mazlivou povahu kterou si nás naprosto získal:-) Takže držte nám palce a pokud vše půjde tak jak má, malý vlčkové by měli spatřit světlo světa okolo 4.června:-) Více Erikových fotek zde....

 

 

 

 

4.1. 2014 Hanácká Národní výstava psů
Brita a Bradley mají za sebou svou výstavní premiéru, rostou z nich nádherní štěníkové s až neuvěřitelně klidnou povahou:-) Panu rozhodčímu Havelkovy se moc líbili a jak Bredley tak Brita obdrželi svorně ve třídě dorostu známku VN1:-)

 

 

 

 

28.12. 2013 Předsilvestrovský výšlap
Proti vánnočnímu lenošení a nicnedělání není lepšího léku nežli řádný výšlap s přáteli:-) Proto menší setkání v údolí Bílého potoka, dostačné vyběhání vlků a občerstvování v hospůdkách....:-)))))) Díky všem co nás návštívili, moc rádi jsme vás viděli:-)

 

 

 

 

 

30.11. 2013 Výšlap na Przenský vrch
Udělali jsme si výlet za našimi štěníky, Branem, Berenem a Bregem. Stále jsi jsou kluci podobní, jak vejce vejci a rodiče rozhodně nezapřou....když si tam tak běhali po loukách, chvílemi jsem měl pocit, že vidím Taru čtyřikrát:-D No ještě že měli různé obojky, jinak nevím, nevím, jestli by si pánečkové domů přivezli opravdu toho svého;-D V povaze jsou si zatím též všichni ohromně podobní, jemní vlčkové a velcí závisláci, prostě jak maminka:-))) Musím také zmínit, že po cestě jsme se stavovali do jedné hospůdky na "občerstvení", do které bohužel nesměli psi:-(, takže všichni museli čekat venku a štěníkové to zvládli naprosto s přehledem, vzorně čekali bez nějakého knikání či okusování vodítek:-D Je vidět, že se jim pánečkové věnují a vychovávají z nich rozumné a sebevědomé vlčky:-) No jsou prostě úžasní:-)))

 

24.11. 2013 Tara složila IPO2
Máme další zářez a to již 14tý, neb v neděli se Tara předvedla v celé své šikovnosti;-) Stopu vypracovala moc pěkně, jen oba dva předměty označila ze šikma neb se mermomocí musela natočit na mně jestli už k ní jdu:-D Na poslušnost nastupovala s velkým nadšením díky kterému předvedla nádhernou chuzi. Nicméně její nabuzenost již nebyla takovým přínosem při odkladačkách ve kterých stihla vystřídat víc než jednu polohu...no hrůza:-D Aporty pěkné a rychlé, jako vždy:-) Vysílačka zbrklá s položením na druhý povel a dlouhodobé odložení...snad dvakrát si sedla, pak si zas lehla a celou dobu štěkala že chce jít něco dělat( hned jsem si vzpomněl na našeho brášku Bountyho, který takhle štěká pořád:-D)...takže poslušností jsme prolezli s odřenýma ušima a mohli jsme jít na obranu:-) Tato nabuzenost jí zůstala naštěstí i na ní...no tedy neoběhla makety a rovnou se vyřítila na vyštěkání:-D Ale zas do všech zákusů šla na stoprocent a z velkou chutí:-) Takže celkově jsme spokojení, ale máme se nad čím zamýšlet a co vylepšovat:-D

 

22.9. 2013 Speciální výstava ČSV
V neděli po přeboru se odehrála speciální výstava, kde se předvedlo rekordních 81 vlčků:-) My vystavovali ve třídě pracovní a modlili se ve schovívavost rozhodčí, protože Tara po štěnících stále nestačila obrůst a vypadá jak oškubaná slepice:-D Štěstí nám přálo, dostali jsme res. CAC a jelikož nás porazila Šedunka, která již šampionem je, druhé potřebné čekatelství bylo naše a z Tary se touto výstavou stal ČESKÝ KLUBOVÝ ŠAMPION....uffffff konečně máme pokoj od výstav, Tara má "výstavní důchod" a můžem se věnovat užitečnějším a zábavnějším věcem:-))))))))) Ale z čeho jsme byli ještě více ten den nadšení a co mě mnohem víc potěšilo...na výstavu se za námi dorazili podívat dva naši štěnící, Brita a Bradley.:-) Kteří jsou prostě užasní a rostou do krásy:-) Ale hlavně je vidět, že pánečkové se jim stoprocentně věnují a vedou je správným směrem a štěníkové jsou  u nich maximálně šťastní a spokojení, jen tak dál, díky:-)

 

21.9. 2013 Přebor ČSV
Tak jsme si po dlouhé době zas vyjeli na závod, tentokrát na klubový přebor dle ZVV1 kde jsme měřili síly s ostatními vlky:-) No a jaké to bylo, fajn lidé, skvělá atmosféra, jen ty výkony....myslím že jsme tam měli všichni svorně "den blbec", naprosto všichni si tam užili nějaké to výcvikové fopa a podle toho to vypadalo:-D Stopa sic rychlostí stíhačky, ale bodově celkem dobrá, 88 bodíků, třetí průběžné místo.:-) Poslušnost tragická, po našem "oblíbeném" cviku volno, při kterém Tara naprosto nechápe proč chci aby šla ode mě když budem cvičit, se pak odehrávala v silně nesoustředěném projevu, který nám i tak vynesl 83 bodů, druhé průběžné místo.:-) No a pak přišla ta tře šnička na dortu, obrany, kdy jsem si myslel, že přebor máme v kapse, a když Tara předvede svůj klasický výkon tak nám už vítězství nikdo nesebere.....ale člověk míní....po tom co se vykašlala na revíry a já jí za to hloupě vrátil a zprudil, pokračovala hodně smutným vyštěkáním na kterém vypadala jak týraný pes:-D Hlídání a přepad v pořádku, ale pak se z mně neznámých příčin rozhodla pustit při hladkém, což znamenalo konec naší obrany:-((( Nicméně, světe div se, i tak nám bodíky stačily na krásné celkové druhé místo a útěchou nám budiž jen to, že vítězství v přeboru zůstalo v rodině, vyhrál Tařin bráška Bounty - gratulace veliká:-)
 

20.7. 2013 Zkouška BH, IPO-VO
Se spožděním se dozvídáme úžasnou zprávu!!!....Abetzi si zajel na letní tábor a trošku si zazkouškoval:-) Složil zkoušku BH a aby toho nebylo málo, tak ještě IPO-VO!!! Obrovská gratulace, jak jemu tak jeho pánečkovy, oba dva se velmi snaží a jejich práce nese výsledky.....v necelých dvou letech složit Véčko...Abetzi se stal nejmladším ČSV, který kdy tuto zkoušku dokázal složit....klobouk dolů.:-) Inu tiše závidíme, a doufáme, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat:-) Tak ať vám to kouše...;-)

 

 

 

29.6. 2013 Slavíme tři týdny života:-)
Vlčkové rostou jako z vody a jsou prostě nádherní a dokonalý;-) A jelikož už ťapkají, začínají vymýšlet lumpárny...dům jim nestačí, již brzy půjdou ven:-) V galerii štěníků stále přibývají nové fotky:-)
 

 

 

 

 

8.6. 2013 Vlčkové jsou na světě:-)
V sobotu podvečer se Tara stala podruhé maminkou:-) Narodilo se jí sedm krásných štěníků, pět pejsků a dvě fenečky:-) Všichni se mají čile k světu a cpou se jak o život:-))) A všichni již mají nové páníčky:-) Fotky štěníků zde:-)

 

 

 

 

 

27.5. 2013 Tara mediální hvězdou;-)
Nedávno jsme se účastnili natáčení dokumentu Ruské televize o Československých vlčácích a zde je výsledek.:-) Tara předváděla výcvik ČSV a takhle to dopadlo....páneček nervozní jak...a Taruška si dělá co chce....sedí křivě, neumí si lehnout a obíhá překážky...no posuďte sami:-D Tara od sedmé a půlté minuty zde: http://video.mail.ru/lvi/176416.html

 

 

 

 

3.5. 2013 Budou malý vlčkové;-)
Dnes jsme byli s Tarou na sonografu a máme potvrzenou březost!!!:-) Všichni zájemci o malého štěníka po Taře se tedy můžou začít těšít:-)

 

 

 

 

 

 

6.4. 2013 Pracovní jedinec roku 2012
Tak tenhle rok by měl být asi správný úvodní titulek "tragický pracovní jedinec roku":-D....neb i když jsem si myslel, že Tara bude opravdu slušně doceněna a místo bude minimálně medailové, neb jsme složili véčko a dvě jedničkové zkoušky, realita byla jiná.:-D Skončili jsme až na šestém místě neb v tomto roce byla konkurence rekordní jak do počtu, tak obtížnosti dosažených zkoušek a závodů, tedy především těch stopařských, snad všichni vlkaři krom mne se v tomhle oddílu doslova vyžívají:-D Inu podcenili jsme to, nesmíme tolik lenošit a hluboce se nad sebou zamyslíme;-) Nicméně je skvělé, že čím dál víc lidí se snaží se svými vlky něco dělat a doufám, že příští rok bude zas o něco "pracovně obtížnější", všem těm jenž nás porazili gratuluji:-) Taro....konec válení v trávě, jde se cvičit;-)

 

15.12. 2012 Vánoční pochod Brnem
Opět jako každý rok, jsme se zůčastnili pochodu vlků Brnem, jak pozdravit staré známé, tak poznat nové "šílence" co si pořídili čévéčko;-D Účast byla rekordní, sešlo se přes 40 ČSV! Takže jsme se prošli, popili trochu vánočního punče a svařeného vína, pokecali a krásně se naladili na vánoční amotsférů...i když byla bez sněhu:-D Kdo by mě hledal na fotce, tak hledá marně, ale Tara tam je, spokojeně ležící uprostřed:-)

 

 

 

10.11. 2012 Tara složila IPO1

Dnes si Tara připsala další složenou zkoušku, v pořadí již jedenáctou a to IPO1! Vše probíhalo "téměř" dle mých představ.;-) Stopu měla moc pěknou, druhý úsek šla sice místy s vyšším nosem a oba předměty zalehla krapet křivě, ale i tak získala krásných 90 bodíků. Poslušnost měla Tara též moc pěknou, jen škoda, že bodově to tak nedopadlo, dostala 79, neb i když po celou dobu šla pěkně a radostně, došlo ke dvěma hrubým chybám. První, že si místo odložení za pochodu v sedě udělala ve stoje. No a na vysílačku byla tak motivovaná a rozradostnělá, že mi začla pohopkávat a já si ji musel povelem usměrnit k noze a pak při vyslání se sic nádherně vyřítila, ovšem lehla si až na druhý povel.:-D Nicméně i tak sem byl s poslušností víc než spokojen:-) A obrana, jelikož zas už dobrého půl roku nemáme figuranta a chodíme kousat jen příležitostně, tak podle toho to taky vypadalo, celé takové rozhašteřené, což nám vyneslo 77 bodů, prostě to chce pravidelný tréning:-D Celkově tedy spokojenost veliká a krásný závěr sezony.:-) Díky Taro:-)

 

31.8. 2012 Stezkou vlka
Když jsme se s Eliškou domlouvali na tenhle trek, tak to bylo něco ve stylu, jooo půjdmeme pěkně na pohodičku pomale, pojmem to jako takovou pěknou procházka s bivakem a tak, rozhodně žádné hrocení:-D, ale vše dopadlo naprosto jinak:-D Ještě po příjezdu do Jeseníků, do Loučné jsme viděli vše optimisticky a to i přes nepříznivou předpověď počasí která slibovala dva dny nepřetržitého deště:-D, která se ovšem stále jevila jako nepravděpodobná neb bylo krásně a na obloze ani mrak:-) Po briefingu jsme byli ještě více nadšení neb trasa byla opravdu moc pěkně naplánovaná, krásných 85km přes snad všechny horské chaty co jich jen v Jeseníkách je, slibující úžasné výhledy do dálav:-) Ovšem druhý den, na startu už vše vypadalo jinak, obloha plná hustých mraků a nikde ani kousek nebe. Nicméně stále plní elánu jsme vyrazili. Zhruba po první hodině chůze začlo mírně pršet a tak to pokračovala po celou dobu treku, tedy slabý déšť jen vystřídal silný a pokud nepršelo tak byla mlha, že jste neviděli ani na vlastního psa:-))) Nicméně aspoň se člověk nezapotil a též naši vlci byli naprosto nadšení z dostatku míst ke čvachtání:-D Z výhledů tedy kvůli mlze a všude přítomným mrakům nebylo nic, z většiny horských chat se vyklubali rasistické podniky kam nesmějí psi a tak nebyl důvod moc kde zastavovat a čím se kochat. No a jelikož stále a stále pršelo tak jsme se rozhodli jít a jít, pěkně bez bivaku přes noc, no a tak nějak jsme najednou byli před rozbřeskem v cíli:-) Trasu jsme zdolali za krásných 22 hodin a 36 minut což Elišce vyneslo krásné čtvrté místo a pak že nezávodí:-))) Přiložená fotka je pro představu počasí a viditelnosti po celou dobu treku.-)

 

22.-29.7 2012 LVT Jevišovice a zkouška ZVV1
Tak konečně zas akce na kterou se těšíme celý rok a opět můžu napsat že právem.:-) Opět skvělé vedení pod taktovkou Karla a Barči, opět setkání se samými skvělými lidmi...inu žádný špatný člověk by si čévéčko nepořídil že;-D a skvělá "domácí" atmosféra toť vše jsou Jevišovice:-) Počasí bylo po celý týden krapet aprílové, chvíli déšť, chvíli smrtelné horko. A samozdřejmě největší pařák musel být v den zkoušek.:-D Ty byli až závěrem tábora v sobotu, což si myslím nebylo zrovna dobré řešení, i bez toho horka byli psi už po celém týdnu cvičení opravdu hodně unavení a otrávení. I přes to si na zkoušky trouflo nastoupit devět psovodů, z toho osm ČSV a jedno NO, šest na ZZO a tři na ZVV1, mi samozdřejmě mezi nimi:-D Začalo se stopami kde vypadl první vlk. Tara měla stopu moc pěknou, jen na konci jsme zaznamenali slušné fopá. Asi 20 kroků před koncem Tara zvedla hlavu, začichala a odskočila si přeznačkovat metr vzdálený keř a já jen udiveně stál.:-D Naštěstí se hned na povel vrátila a začla čuchat. Slovy rozhodčího "jsi to ale blbec, místo aby jsi jí hned okřiknul tak jen čumíš, mohli jste to mít nad 90":-D Takto jsme skončili s 83 bodíky. Pak následovali poslušnosti které byli v pravé poledne a podle toho vypadali. Poslušností prošli jen tři psi, mi sice mezi nimi ale žádná sláva, vše pomalé, celkem jsme si odnesli 82 bodů. Na obraně mě Tara velmi potěšila s jakou nabuzeností se i přes velké vedro hrnula na plac. Pak další překvapení, oběhla všechny čtyři makety a nehrnula se hned po prvním oběhnutí na figuranta jak to ráda dělá:-D Vyštěkání pěkné a řádné až jsem se divil, ale přeci jen se na tom všem asi ufuněla a vedro si podepisovalo víc a víc, přesto vše zvládla a mi prošli s 78 body, ZVV1 je naše!:-) Druhá vlčanda už takové štěstí neměla a neprošla. Celkově zkoušky dopadli dosti tragicky, z devíti psů nakonec udělala jen fenka NO a Tara, která jak řekl rozhodčí, tímto zachránila pověst ČSV:-D Na fotce naše parta, zleva Ambra, Brenna, Tara a Dingo:-)   

 

7.7. 2012 Bloody walk over Krkonoše
A jelikož trek na vysočině byl tak skvělí, hned jsme museli na další.:-D Pořadatelem byl náš doprovod z minulého treku, Pavel od Eli a zorganizoval to vskutku skvěle. Zázemí luxusní (třista let stará roubenka), trasa s krásnými výhledy a hlavně poctivě značená (ale i tak jsme dokázali zakufrovat, kdo umí, ten umí:-D) a i počasí měl dobře objednáno:-) Přesto, že předpověď hlásila tropická vedra, jaká panovala po celý týden a kvůli kterým jsme se přihlásili na 50Km MID (náš první:-)) neb jsme měli strach, že by jsme uvařili psi se nekonala. Téměř po celou cestu krásně pod mrakem a přitom stále dostatečně jasno aby i výhledy byli. Jak to Pavel udělal netuším, ale udělal to skvěle:-) Společnost nám dělali opět Dingovic a díky tomu, že to bylo jen 50Km tak i Hanka s Brennou se bez velkého přemlouvání přidali.:-D Na fotce mírně otrávená Tara z brašen a za ní ještě otrávenější Dingo, že jim to ale sluší:-D Další fotky u Elišky zde.

 

15.-17.6 2012 Jednooký vlk
Po dlouhé době opět dogtrekking a to naprosto božsky vyvedený. Počasí krásné( můj první bez deště:-D), hospůdek plno, krajina krásná a hlavně dokonalá společnost v podobě Elišky s Dingem Srdcerváčem a o něco později i s Pavlem a Eli Srdcerváčkou:-)  Trasa byla sice krapet zrádná v podobě špatně značených cest, s oficiální délky 93km se vyklubala rovná stovka, ale to je vám celkem jedno když se pořád něčemu smějete a je vám skvěle a když si přičtete bivak pod hvězdnou oblohou už vám nic nechybí:-) Shrnuto a sečteno, v konečném důsledku mě více bolelo břicho od smíchu než nohy od chůze:-D Kdo by chtěl podrobnější reportáž, může si počíst u Elišky zde..., doporučuji:-)
PS: Na fotce je Eli, která byť chtěla ze začátku "ukazovat" Taře zoubky;-), pak však přeci jen usoudila, že bude lepší se tulit a takhle skončila:-D

 

19.5. 2012 Mezinárodní zkouška pracovních psů IPO-VO
Tak a máme další zkoušku, a jak probíhala? Opět vše kazil psovod svou velkou trémou a nervozitou, přesto vlčice dobrá:-) Stopu měla moc pěknou, oba dva úseky a stejně tak lom vypracovány hezky jen předmět, který je zde za 21 bodů zřejmě kvůli silnému bočnímu větru přešla a označila dál, takže celkem za 77 bodíků. Na poslušnosti splnila vše, ovšem celá poslušnost byla méně energická než by jsme chtěli takže za 89 bodů. No a obrany hezké, pochvala od rozhodčího za pěkné plné zákusy. Ztráta pár bodů za razanci a především velká ztráta na vyštěkání, s nímž pořád bojujem, celkem za 77 bodů. Celkově jsme spokojeni, ale pořád je na čem pracovat a co zdokonalovat, příště budem lepší:-D

 

12.5. 2012 Klubová výstava a Pracovní jedinec roku
Na klubovku jsme jeli sice především kvůli starým známým, neb výstavní kariéru máme dostatečně splněnou, ale i tak mi to nedalo a že když už tam budem, tak Taru přeci jen přihlásím. A bylo to rozhodnutí správné, neb krom fajn setkání a pokecání s lidmi jsme si dovezli pěknou medaili za CAC a plaketku za Čekatelství Klubového Šampiona:-)
Během výstavy se také vyhlašoval Pracovní jedinec za rok 2011 a mi byli opět mile překvapeni. Dosáhli jsme na čtvrté místo. Naše představa sice byla dosáhnout příčky vyšší než minulý rok a ne nižší;-D, ale vzhledem k tomu, že jsme body na čtvrté místo nakonec mohli nasbírat jen v první polovině sezony a druhý půlrok nic nedělali kvůli štěňatům tak to je moc fajn ne?:-D
Druhý den jsem si udělali ještě jeden malý 16km výšlap s Dingem Srdcerváčem a jeho smečkou kolem Dalešické přehrady a Mohelnskou stepí a tím pěkně uzavřít tento supr víkend:-)

 

6.-9.4. 2012 Velikonoční výcvikový víkend
A máme tady jaro a výcvikovou sezonu v plném proudu a kde lépe ji pořádně zahájit než v Jevišovicích:-) Opět setkání se starými známými a okouknutí nových vlčích "nadějí". Moc mile mě překvapila  Brennina dceruška Ambra "Šedivka" z Heršpic, která zde měla kousací premiéru jenž dopadla více než skvěle. Objevil se zde také Tařin syn Abetzi Hawk-Eye Anwar, který zatím naprosto splňuje mé naděje a jde ve šlépějích své maminky.:-) Taky zjišťuji, že nám roste moc dobrá konkurence v obou Bazilišcích, kteří se od té doby co jsem je viděl se moc pěkně zlepšili  a vůbec všichni opět předváděli moc pěkné výkony. A hlavně, opět velký dík Karlu Cvičkovy, který odvedl dokonalou práci, tomuhle člověku by měli pozlatit rukáv.:-) 

 

 

23.3. 2012 Na Zelenou horu s Brennou, Tarou a Abetzim
Tak jsme si udělali malý "rodinný" výšlap aby jsme konečně viděli na živo našeho štěníka - "pražáka Abetziho Hawk-Eye " neboli Ábeho:-) Abychom to ani jeden neměli příliš daleko tak jsme se setkali přesně na pomezí Čech a Moravy u Zelené hory( i když je to kopec). Počasí, trasa a vlastně všechno bylo luxusní, ale především mě strašně potěšil Ábe s kterého roste překrásný pes, který už teď v pěti měsících přerůstá svou maminku. Má krásný žlutý kožíšek, stejně tak oko, ale hlavně je to moc milý a kontaktní pejsek kterého jen tak něco nezaskočí. Nevím jestli je víc po mamince či po tatínkovi, ale je prostě skvělí.:-) 

 

 

4.2. 2012 Mezinárodní výstava psů - DUOCACIB Brno
Tak nám začala další výstavní sezona a mi nelenili a vyrazili, neb jsme na uznání Šampiona potřebovali mít CAC ze dvou výstavních sezon. Tara, i když naprosto vylínaná( po štěňatech ještě nestihla obrůst) se naštěstí i takto líbila, CAC získala. A tímto tedy splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!!!:-)

 

 

 

 

29.12. 2011 Předsilvestrovký výšlap
Ve čtvrtek před silvestrem jsme pozvali do našich lesů pár kamarádu, abychom si odpočinuli od svátečního pojídání cukroví a lenošení:-) Trasa měla něco kolem 20km a prakticky celá vedla našim domovským údolím Bílého potoka. Vlci si tedy mohli užít nejen spoustu běhání na volno, ale i občerstvování s potoka, které u některých přerůstalo v plavecké disciplíny:-) A ani mi jsme nemuseli naštěstí býti na suchu a mohli se občerstvovat v útulných hospůdkách. Nálada tedy byla více než skvělá a den utekl jako voda. Všem díky za návštěvu, bylo moc fajn vás zas vidět:-)

 

17.12. 2011 Kapr Karla Hartla
Stále jsme zásobováni novými zprávami a fotkami od majitelů našich vlčat. Nejaktivnější z nich je páneček pana Modrého - Abeho, který nehodlá nic zanedbávat a už se spolu účastnili závodu O kapra Karla Hartla:-) Zatím sice jen jako pozorovatelé, ale i tak:-) Přejeme, ať jim jejich nadšení vydrží!

 

 

 

 

18.11. 2011 Máme čtyři týdny:-)
Dnes štěníci oslaví čtvrtý týden svého života a co nového zažili? Především už ví, jaké je to mimo dům a vesele si běhají venku. Také ochutnali poprvé něco jiného než mlíčko od maminky.:-) Zkusili granulky a všem moc chutnali, především slečna Červená je šílený jedlík, který rychle spořádá svou porci a žene se užírat svým bráškům, prostě celá máma. Panu Zelenému už stojí ouška, takže opět drží své prvenství ve všem a všude:-D No a pan Modrý, stále ten největší a nejrozumnější, který se nenechá ničím rozhodit a vše si dělá po svém, prostě šéf smečky:-) Více fotek najdete v Galerie štěňátek.

 


 

21.10. 2011 Štěňátka jsou na světě!!!
V noci ze čtvrtka na pátek se Taruška stala hrdou maminkou!:-) Narodila se jí tři krásná štěňátka, dva kluci a jedna holka.:-) Fotogalerii štěňátek si můžete prohlédnout zde.:-)

 

 

 

 

 

19.9. 2011 Potvrzení březosti!!!
Dnes jsme byli na ultrazvuku a Tara je březí, takže očekávaná štěňátka se blíží!:-) Sice sono není tak přesné aby jsme Vám mohli zdělit přesný počet vlčátek, ale dle naší veterinářky, je jich tam hodně...:-) Tařino těhotenské nic nedělání tedy může i nadále pokračovat a místo plánovaných zkoušek a závodů nás čekají už jen výlety a toulky přírodou:-) Přiložená fotka je také z jednoho nedávného "nicnedělání", z Vysokých Tater od Popradského plesa po úspěšném zdolání Rysů :-)

 

 


16.8. 2011 Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Anwar
Dnes nám přišlo od FCI potvrzení o uznání mezinárodně chráněné chovatelské stanice, nakonec nám byl vybrán  název Anwar. Toto slovo pochází z velmi starého keltského jazyka a znamená divoký či nespoutaný. Pro tyto temperamentní psy s vlčí krví název více než vystihující.:-) A teď už nám tedy nestojí nic v cestě k tomu, aby Tara mohla mít malá vlčata...pokuď ovšem bude chtít:-)))

 

 

 

23.-31.7. 2011 LVT Jevišovice
Jo, máme to a je to skvělé, supr….tak takhle bych nejraději chtěl začít tuhle reportáž, ale vše postupně:-) Čas uplynul jak voda a my byli opět v Jevišovicích. Z tohohle tábora jsme si především odvezl dvě zjištění, že se snad dnes rodí jen šikovní vlčci a že čévéčko opravdu nikdy nezestárne:-) K první objevené pravdě, pokud se kdysi říkalo že vlčkové nejsou na cvičení, měli by ti dotyční dnes vidět cvičit takového Ferrala, oba Bazilišky, Aschera nebo našeho brášku Desira, jak radostně poskakují na place a pro rukáv či míček se můžou přetrhnout:-). A pravda druhá, ano opravdu nestárnou, Jirkova desetiletá Besta nebyla svým stále ztřeštěným projevem k rozeznání od štěňátka a třináctiletá Bonie byla stále nejkrásnější vlčí slečna na táboře( samozdřejmě až po Taře:-)), takže pokud se rozhodnete pořídit si čévéčko, v to že někdy vyroste ze štěněcích let a zklidní se, s tím raději nepočítejte:-D
Na táboře se nejen cvičilo, ale taktéž vzdělávalo. Klikr seminář, který se snažil usmažit naše mozkové závity a frisbee, který se nás pro změnu snažil zmrzačit fyzicky. Pro řádné protáhnutí našich šediváčků zde nechybělo ani běhání agility. Takže po všech stránkách úžasný a jeden z nejlepších táborů, které jsem kdy zažil. A teď už konečně k tomu proč jsem měl v počátku tohohle článku tak velkou radost….v neděli byly pořádány zkoušky dle NZŘ a my s Tarou nastoupili na ZM a jak asi tušíte, vše dopadlo skvěle. Na stopě jsme se jen trochu zamotali u lomu a měli nosánek trošku více nahoru:-), takže 40 bodíků. Poslušnost, dle rozhodčího překrásná, ztratili jsme pouhé dva bodíky u přivolání, jinak vše za plný počet, tudíž 48. A obrany, první revír v pořádku,  pak při označení nechtěla štěkat a jen dvakrát ňufla( zde naše velká bodová ztráta). Poté zákusy, razance a odolnost vše skvělé, ale kvůli zmiňovanému označení v revíru 38 bodíků. Takže ZM složena, konečně máme papírově potvrzeno, že Tara umí nejenom poslouchat, ale i čmuchat a kousat:-D

 

17.-19.6. 2011 Výcvikový víkend Jevišovice
Opět jsme se s Tarou zůčastnily dalšího výcvikového víkendu v Jevišovicích a opět pod vedením skvělého figuranta a výcvikáře v jedné osobě, Karla Cvička. Znovu se zde sešla skvělá parta lidí, kteří se snaží s vlky opravdu pracovat a ne jen s nimi běhat ve výstavním kruhu a jde jim především o povahu plemene a těch doufám, že bude stále jen přibývat. Věnovali jsme se opět kompletnímu všestranému výcviku, tedy stopě, poslušnosti a obraně. Tara mě zde opět jen a jen potěšila, snažila se co jí jen packy stačili, spokojenost velká:-) Snad tedy co nejdříve OPĚT v Jeviškách:-)

 

29.5. 2011 Závod v Třebíči
Po tom co předvedla Tara na Šamorínu a jak urputně mi vysvětlovala, že kolo ji nebaví. Usoudil jsem, že mi tím chce naznačit, že je čas se více věnovat závodům v poslušnosti:-D Tudíž jsme jednu krásnou slunečnou neděli na jeden vyrazili. Opět na nové místo, tentokráte do Třebíče. Nastoupili jsme do kategorie ZZO v  počtu 12 psovodů a já byl moc zvědavý, jestli jsem pochopil správně náznaky Tary a jestli tohle je to po čem touží:-) A skutečně, překvapila a celkem se i snažila. Měli jsme moc pěkné body...9,9,10,9,9,10...tedy celkem 56 bodíku z 60. Pokud bude takhle dál cvičit tak jí možná i to kolo odpustím, možná;-) Celkově jsme skončili na třetím místě, ovšem s rovností bodů jako místo druhé, takže spokojenost velká ( i když si stále myslím, že máme na víc a že necvičila tak pěkně jak umí:-D).

 

7.5. 2011 Zkouška SVPII
V poslední době jsem poněkud zanedbával aktualizace stránek, ne však proto, že by se nic nedělo, ale naší hlavní aktivitou bylo hledání vhodného ženicha pro Taru a tedy objíždění různých vlčků( a našli jsme, brzy se zde objeví:-)). Mezi tím vším jsme si zajeli na Slovensko na Šamorín, složit vytrvalostní zkoušku na 70km. A abych zde pořád jen Taru nechválil tak vám můžu říct, že to byla hrůza. Od samého začátku se Tara rozhodla, že není ten pravý čas na běh u kola a snažila se mi celou cestu znepříjemnit co to jen šlo. Ale přes to vše, jsme měli po prvních 40km skvělí čas a jeli jsme si pro výbornou a res. CACIT za druhé místo. Ovšem asi tak pouhých 5km před cílem se rozhodla, že se prostě dál nejede, že prý je to nuda...a jelikož svým urputilým bržděním a odmlouváním začlo hrozit rozedření tlapek...chtě nechtě jsem musel zastavit:-( Náš skřítek si pak šel zaplavat, poté jsme si házeli klacík a až byla dostatečně vyhraná a vyblbnutá( asi po čtvrt hodince), mohli jsme pokračovat do cíle. Zkoušku jsme sice složili, ale ne na výbornou, ale jen na velmi dobrou, o CACITu jsme si mohli nechat leda tak zdát:-(((.....prostě rozmazlená princeznička:-D

 

30.4 2011 Bonitace aneb "zkouška dospělosti" a výstup na Velkou Javorinu
Po velkém rozmýšlení a zdlouhavém přesvědčování mé osoby okolím, že je již čas a nemám Taru už více považovat za štěňátko a uchovnit ji, jsme tedy vyrazili na bonitaci do Jevišovic a podstoupili tuto zkoušku dospělosti.:-)  První část bonitace obnáší předvedení se rozhodčím z exteriéru, jenž nenašli na Taře sebemenší chybičky;-). Následovalo měření všemožných tělesných proporcí, které taktéž zvládla bez problémů, nicméně s otráveným nelibostným výrazem neb je navyklá, že jejího Italského kožíšku se smí dotýkat pouze páneček:-D Pak přišla část nejdůležitější a to povahový test. Ten začíná průchodem skupinkou osob a navázání kontaktu s cizí osobou, toť opět bez problémů a předpisově. Po té následuje test povahy u kolíku a střelba. Tam mě Tara nejvíce potěšila, neb předvedla naprosto předpisovou reakci na figuranta, nenechala se jeho útokem a máchání holí vystrašit a ze štěkotem vyrazila proti němu, po zahnání opět v klidu a střelby si ani nevšimla:-D Bez diskuzí komise nám byl zadán nejlepší povahový kod. Celkové hodnocení vypadalo takto: A62 Of P1/Xv54 Xf112,9, chovná I....tj. 62cm v kohoutku, sangvinik - ovladatelný, vyrovnaný, soulad se standartem - výborný a udělena První třída chovnosti.
Druhý den jsme si za odměnu vyrazili na Velkou Javorinu, kde Ondrej Vavro opět po roce pořádal setkání přátel ČSV. Na  srazu samotném nás nejvíc potěšilo setkání se s naší o rok mladší sestřičkou Citou "Garou" z Blatnických vinic z které vyrostla opravdu přenádherná vlčí slečna. Zde si tedy za odměnu Tara užila den dle svých představ...lítáním po lese, ač s pobouřením některých slovenských čévéčkářu, kteří jaksi nemohli pochopit a zkousnout, že dospělá vlčice může být ovladatelná, běhat na volno a přitom se nesnažit napadat ostatní feny:-))))...ale vše v dobrém, rádi zas za rok přijedem, jen to počasí mohlo být lepší, stále pod mrakem a výhledy žádné.  

 

16.4. 2011 Roudnická bonitace a Pracovní jedinec roku
Tento víkend probíhal svod a bonitace České pobočky klubu jako již tradičně opět na Roudnickém cvičišti. My nejeli bonitovat, ale podpořit áčkové štěňata z Heršpic, kteří zde měli absolvovat svod. Vše dopadlo tak jak má a všechny štěňátka obdrželi dokonalé hodnocení. Po svodu, aby den nebyl jen o válení se na zelené louce jsme si vyšlápli na blízký Říp. Tam se mohla konečně znuděná Tara pořádně vyběhat a užít si den dle svých představ, tj. prozkoumáváním lesa( nebo spíš hledáním něčeho k snědnu a zvířátek které by mohla prohnat;-D). Po výstupu jsme se vrátili zpět do Roudnice na členskou schůzi, kde se vyhlašovali výsledky Pracovního jedince za rok 2010. Naše očekávání nebylo marné a Tara byla pro tento rok nejlepší pracovní fenkou ČSV a celkově se psy na úžasném 3. místě v Pracovním jedinci roku 2010, takže zas máme o pohár více. Po návratu domů mě napadlo udělat tuto fotku pohárů a medailí které dokázala Tara do svých dvou let získat...no není to skvělé štěňátko:-))) 
 

20.3. 2011 Údolím lišky Bystroušky
V krásně slunečnou neděli jsme byli pozváni na štěněcí sraz klanu z Heršpic. Velmi mě potěšilo že krom očekávaných štěňat, jejich mamči Brenny a šťastného otce Kamotse dorazila ještě Brennina sestra Crony a dokonce babička štěňátek Heňa, která ve svých 11ti letech vypadá jak tříletá fenka. Pokud i štěňátka zdědí dlouhověkou rodinou vitalitu tak se nový majitelé mají na co těšit;-D Ovšem největším středem pozornosti a to doslova, byl Kamots. Pokud mu na loňské jarní  bonitaci naměřili 73cm v kohoutku, teď už musel mít aspoň 75 neb tak se mi zas jevil, zas o něco vetší. Ale nejvíce v šoku byli majitelé jeho psích potoků. Ti ho viděli v reálu poprvé a zdřejmě až teď si uvědomili cože jim to roste doma za vlka:-D Výšlapu samotného si užívala hlavně Brenna s Tarou, které společně se štěníky běhali krásně na volno a bez velkého zdráhání se zapojovali do štěněcích her, takže opět další povedený den a dobré uvítání jara:-) Na fotce zleva je Campaka Vlčí legenda, Brenna z Kamenaček, Brix a Bran z Heršpic, Crony z Kamenaček, Heňa Kysucká hviezda, Bára z Heršpic a v popředí to nejposlušnější čévéčko, moje Tara;-)  

 

19.3. 2011 Klubový závod Rájec Jestřebí
Na zahájení sezony jsme si vybrali "svižno-poznávací" závod v Rájci. Svižný pro to, že šlo pouze o poslušnost dle ZM a poznávací neb v Rájci na cvičáku jsme ještě nikdy nebyli. Závod posuzoval pan rozhodčí Pouč, jenž je u čévéčkářů znám svou hláškou, pořiď si jiného psa a u mě vlčák nikdy zkoušku neudělal:-D Nicméně posuzoval ve správném závodním duchu, tj. ani malé chyby a nepřesnosti neodpouštěl a body trhal kde se dalo a tak to má být, závod není zkouška, z placu jsme odcházeli zas o něco chytřejší. Naše poslušnost byla poznamenána dosti velkou roztěkaností, ovšem ne z cizího prostředí, ale měli jsme tu smůlu, že když jsme zahajovali poslušnost, druhý pes utekl a vlítl do Tary. Ne že by ji napal, ale vesele kolem nás skákal, pokračoval několika kroužky po place zakončujíc své představení v publiku.:-) Tudíž Tara na povel volno radostně zamířila směrem jeho posledního výskytu. Ovšem přivolání máme dobré, ihned na první povel vyrazila ke mně, ovšem z radosti si neodpustila přihupsnout a hned se přiřadit k noze. Pak i při následovné chůzi hledala pohledem víc psíka než mě a tak jsme dostali pouhých 6 bodíků( tak nízko ohodnocenou chůzi jsme ještě nikdy neměli). Další cviky už na štěstí byli zcela v pořádku, jen já jsem odhodil aport o dva metry méně než bych měl, co metr to bodík dolů a tak to na závodě má být. Nakonec jsme skončili na pěkném 4. místě. Na jednu stranu dobré na to co dnes předvedla, na stranu druhou zklamaní, že kdyby udržela svůj standart tak by jsme mohli mít krásné 2.místo, příště to bude lepší.:-) 

 

Zimní "lenošení" aneb co se děje když se "nic neděje"
I když to v poslední době zde na webu vypadalo, že si užíváme třeskutých mrazů, sněhových kalamit a podobných zimních radovánek jen z poza okna sledováním toho všeho od vyhřátého krbu domova, rozhodně tomu tak nebylo:-). Začátkem zimy jsme byli opět na závodě a to Javůrkově memoriálu v Prostějově. Bohužel Tara neměla svůj den, dělala spoustu chyb a nepřesností. Třebas při přivolání po předsednutí se bez povelu automaticky přiřadila k noze. Při aportu přiběhla rychle, avšak nedosedla atd...za svůj výkon jsme obdrželi 48 bodíků což nám stačilo na 9. místo. Takže páneček přitvrzuje v důslednosti...:-) Výcviku, pokud počasí dovolilo jsme se věnovali i nadále, i když více oddechově a spíše než drilování jsme se věnovali novým cvikům, aportu přes metrovku a povelům na dálku.
Musherství nám tuto zimu vůbec nevycházelo, k velké radosti Tary:-), sněhu poskrovnu a když už konečně napadl tak během dvou dnů opět roztál, takže do zápřahu jsme se nedostali vůbec a na běžkách snad jen dvakrát...třikrát. Za lepší sněhovou nadílkou jsme museli vyjet až do Jeseníku, kde sice sníh byl, ale tam zas páneček a panička chtěli lenošit takže si Tara užila "jen" dlouhých pochodů a běhání na volno s Brennou.
Do výstavního kruhu jsme se byli podívat taktéž, a to na Národní výstavu v Olomouci. Posuzoval pan rozhodčí Štefík, který mě mile překvapil tím, že nedbá nejen na krásu, ale také na povahu, což je jen a jen dobře. Od pana rozhodčího jsme byli pochváleni za perfektní kondici a krásné osvalení. Nicméně Agi se líbila o trošku více než Tara, takže jsme získali krásné druhé místo a další res. CAC byl náš. Toť asi vše k letošní zimě a hlavně ať už přestane mrznout a mi se můžem pořádně vrhnout na stopování:-)
 

28.10. Zkouška BH a 30.10. 2010 zkouška ZPU1
Tak jsme se rozhodli řádně využít sváteční den a zajeli si do Velké Bíteše složit Mezinárodní zkoušku doprovodného psa - BH. Tara se celkem snažila, jen páníček jí to opět kazil velkou nervozitou, nicméně nenechala se rozhodit, chůzi měla moc pěknou, jak na vodítku tak bez vodítka jsme ztratili po bodíku. Pan rozhodčí nás velmi chválil za krásný kontakt. Ovšem odložení vsedě se nám nevyvedlo. Zůstala stát a když viděla můj nakvašený výraz při návratu, pro jistotu si ještě lehla, změna dvou poloh a velká ztráta bodů. Druhé odložení již v pořádku a za plno, stejně tak i dlouhodobé, tj. celkem 50 bodíků. Speciální cviky nám nečiní nikdy problémy, stejně tak i dnes a tudíž byla zkouška naše.
A když už jsme měli tak pěkně rozjetý týden, byl směr sobotního víletu jasný. Opět na cvičák, ovšem jiný, do KK Královo pole v Brně. Tam jsme nastoupili na Zkoušku pracovní upotřebitelnosti I.stupně. Jako speciální cvik jsme si zvolili stopu, jenž tato volba se neukázala jako příliš šťastná. První usek šla sice moc pěkně, předmět taktéž označila, ale pak dlouho ověřovala lom a druhý úsek šla velice roztěkaně. Proto jsem nastupoval na poslušnost ještě nervoznější než obvykle:-D. Ovšem trénujeme poctivě a vše se na place ukázalo;-), všechny cviky jsme měli buď za maximální počet bodů tj. za 10 nebo 9, celkově jsme ztratili pouhé 4 bodíky a zkoušku složili na výbornou, prostě páneček sice hrůza, ale Tara je šikulka:-) 
 
 
15.-16.10. 2010 Fryštácký dogtrekking
Tak a máme za sebou náš druhý oficiální dogtrekking, tentokráte už braný řádně závodně;-). A když už ho berete takhle, tak máte jen dvě možnosti jak se dobře umístit. Buď ho celý běžet, lepší možnost leč na ni ještě nemáme, nebo aspoň jít nonstop, bez bivakování, dnem i nocí. Mi tedy zvolili druhou možnost a šli jsme bezespánku, po fyzické stránce to není až tak hrozné, ale ten nápor na psychiku je opravdu ošklivý. Samozdřejmě, jak se tenhle rok již stává zvykem nám pršelo a když přestalo tak pro změnu padla hustá mlha...hledání trasy v noci a v mlze je opravdu vtipné, neopakovatelný zážitek:-). Samotná trať měla okolo 4200m převýšení, byla dlouhá 92km a mi ji zvládli ujít za krásných 24:47min. což nám stačilo na 6. místo. A závěr...musíme začít trénovat běh;-))))))
 
 
18.9. 2010 Přebor Československých vlčáků
V sobotu, v časných hodinách jsme vyrazili do Roudnice nad Labem kde se měl uskutečnit přebor ČSV a následující den ještě speciální výstava. Zastoupení tento rok bylo pěkné, hlavně v naší kategorii ZZO bylo vidět spoustu šikovných mladých vlčků, kteří ovšem silně doplatili na cizí prostředí, bylo na nich vidět že nejsou zvyklí střídat cvičáky a byli znatelně roztěkaní. Nejhezčí poslušnost měl náš bráška( Bounty) bohužel byl diskvalifikovaný za nepovolenou motivaci( maso:-)). A co mi, Tara byla též dosti roztěkaná a její projev nebyl tak soustředěný jak bych si představoval, týden před akcí mi totiž začla hárat( její první). Přesto však naše poslušnost byla s přehledem nejlepší, získali jsme krásných  51 bodů a zvítězili! Oproti druhému místu( s 37 body), pěkným 14bodový rozdílem:-) Druhý den následovala zmiňovaná speciální výstava, kde se paní rozhodčí rozhodla dávat výborné jen vítězným místům, spoustu krásných zvířat si odneslo VD, včetně nás, což mě opravdu zaskočilo, neb před pár měsíci nás tato rozhodčí v zastoupení stejných soupeřů obdařila známkou V2. K tomu snad jen dodat, jak poznamenala jedna nezůčastněná divačka, dnes se paní rozhodčí to posuzování nějak vymklo z rukou:-D Od téhle drobnosti jsme si však nenechali zkazit víkend, tak skvěle trávený ve společnosti vlků a fajn lidí a pokračovali přednáškou s Ing. Karlem Hartlem, který má stále co říct a o co se podělit. Pak už jen následovala cesta domů, ale už teď se těšíme na další setkání a budoucí přebor.
 
4.9. 2010 Závod o pohár Zetoru
Po roce opět na závodech na Zetoru, byl jsem opravdu zvědav jak jsme se zlepšili a jakpak nám to bude bez pamlsků šlapat. A dobře, začli jsme sice dlouhodobým odložením u kterého si při mém příchodu sedla bez povelu( tři body dolů), pokračovali přivoláním u kterého si při dobržďování pohupsla( bod dolů), ale to bylo vše co jsme bodově ztratili, zbylých osm cviků jsme měli za plný počet bodů ( deset) takže celkově 96 bodů na poslušnosti ze 100, takže krásné třetí místo z jedenácti závodníků. O to více tedy na konci mrzelo to její sednutí si u odložení( o dva body nám uniklo první místo). Ovšem i tak si myslím že jsme si užili svých "15minut slávy":-))) Je vidět že Tara nám dospívá a je trpělivější, kdyby tak fungovala vždycky bylo by to skvělé.
 
 
27.-28.8. 2010 Dogtrekking - Stezkou vlka
Nachozenou a natouláno toho máme hodně, tak jsme se rozhodli naši energii a "zkušenosti" zůročit na oficiálním dogtrekkingu, extrémním vytrvalostním sportě při němž absolvuje stanovenou trať(100km) člověk se psem v určeném časovém limitu.  Mi jsme ho spíše pojali jak procházku nežli jako závod (dlouhé bivakování, občerstvování a plno dlooouhých pohledů do krajiny) a taky test pokud jde vůbec Tara někdy vyřídit a já ji poprvé v životě uvidím utahanou ( neuviděl jsem). Opět nám nevyšlo počasí, už při startu v pátek ráno silně pršelo a déšť s krátkými přestávkami vydržel až do konce závodu, tj. do sobotního večera. To se podepsalo především na stavu trati, v bahně se nešlo opravdu moc dobře, ale na druhou stranu, aspoň nám nebylo horko:-)  A nešli jsme sami, skvělí doprovod nám dělala Kamča s Campakou" Dykem" Vlčí legendou, která i přes to, že dle mne jsme šli vycházkovým tempem obsadila ve své kategorii úžasné 5.místo z 16 startujících. Mi s Tarou tak dobře nedopadli (příště to chce kratší bivak) a skončili na 14. místě z 21. Na závěr bych ještě chtěl napsat že vlk opravdu nejde po fyzické stránce unavit. Po příchodu do cíle byli oba, jak Dyk tak Tara neposední a měli potřebu se jít ještě vyběhat na louku...  
 
     
30.7-2.8. LVT Jevišovice a 6.-8.8. 2010 LVT Bělčice
Tento rok se mi nijak nedostává dovolené a tak jsme do Jevišovického tábora zavítali pouze na prodloužený víkend. Hlavně pozdravit staré známé a aspoň na chvíli nasát pohodovou atmosféru jenž zde stále panuje. S odpočinkového víkendu se nakonec vyklubal silně výcvikový a kousací. A to hlavně díky naprosto úžasnému figurantovy a výcvikáři v jedné osobě Karlovi Cvičkovi, který dokázal rozkousat opravdu každého vlka a to se opravdu nevidí často. Stejně tak rad co s ochotou rozdal, máme nad čím přemýšlet a doufám že jsme se s ním nepotkali naposled.
Další víkend nás čekal tábor v Bělčicích, kde se měla skládat vytrvalostní zkouška (40km), na kterou nastoupilo 5 psů. Okruh, který měl 5km( tudíž se jel 8krát) vedl kopcovitou krajinou s táhlým stoupáním na jílovité rozblácené cestě,  a aby toho nebylo málo tak po celou dobu zkoušky byl silný déšť. Tato kombinace se prokázala opravdu smrtelnou neb do cíle dorazili pouze dva vlci a to já s Tarou, s nejlepším časem a za námi s 25min. odstupem Udo "Kazan" z Litavské kotliny, při kterém se střídali na trase dva psovodi. Tudíž důvod být opět nad míru potěšen mou milovanou Tarou. 
 
 
17.7. 2010 Národní výstava psů Mladá Boleslav
Ač se nám opět nechtělo, vyrazili jsme na další výstavu, tentokráte do Mladé Boleslavy. Zdejší výstavy mají velmi vysokou kvalitu jak organizace tak zázemí. Vystavuje se na trávě, na které to vlčákům opravdu sluší, o stoprocent jinde než vystavování v hale. Posuzovala Olga Dolejšová, na kterou se přihlásilo rekordních 39 vlků, mi byli v mezitřídě v konkurenci dalších 6 fenek, všechny opravdu nádherné. Paní rozhodčí nám velice chválila ladný lehký pohyb a sebevědomí Tary. Bez dlouhého rozhodování nás nechala zvítězit. Mi získali chybějící CAC a tím konečně i získat titul JUNIOR ŠAMPION ČR a dát si oddech od výstav, nevím jestli mám větší radost já či Tara:-)))
 
 
3.-4.7. 2010 Vlčí toulky Chřiby
S naší osvědčenou trekovou partou jsme se vydali do ne tak turisticky známé oblasti Chřibů( hlavně tady ještě není tolik helmičkářů, nebo jsme měli jen štěstí...?). Naše 50km trasa začínala v Kyjově, poté směr hrad Cimburk a Koryčany. Celou cestu nás provázelo až přespříliš sálající slunce, tudíž nám každá hospůdka byla svatyní:-) Pod širák jsme ulehli poblíž Střílecké zříceniny na Čertových kamenech. Druhý den jsme směřovali k Vlčáku, z něj na Buchlovský kámen, Velehrad a k naší konečné stanici, Starému městu. Dík všem jenž nás cestou provázeli, za jejich stále skvělou náladu a prostě za tu nikdy nekončící pohodu. A vlkům za to, že to v takovém teple vydrželi v kožichu:-)))
 
 
 
8.5. 2010 Klubová výstava v Jevišovicích a Nejlepší pracovní jedinec roku 2009
Zůčastnili jsme se klubové výstavy, kterou posuzoval odborník na slovo vzatý, Oskar Dora, který je znám svým tvrdým a velice přísným posuzováním. O to víc jsem byl spokojen s posouzením Tary a se zadáním známky výborná 4, pravda sice bych se rád umístil na příčky vyšší, ale u Dory je výborná opravdu výborná a tudíž radost byla i tak:-) Na závěr klubovky se vyhlašovaly výsledky soutěže O nejlepšího pracovního jedince roku a k mému překvapení se Tara umístila na úžasném 5. místě, Taruško skvěle, na to že jsi ještě štěňátko a příští rok snad o příčku výše:-)  
 
 
 
 
 
1.5. 2010 ČSV na Velké Javorině
Tak na tenhle Československý sraz přátel a chovatelů ČSV v Bílých Karpatech, kousek od míst kde se narodila Tara, pořádaný Ondrejem Vavrom, jsme se opravdu těšili. A i přes ranní nepřízeň počasí jsme se nenechali odradit a vyrazili do těhle kouzelných míst, a udělali jsme dobře. Prakticky hned po příjezdu vylezlo sluníčko, které nás provázelo po celý den a k tomu azurové nebe, co víc si přát. Účast byla také nadmíru hojná, na fotce je pouze zlomek účastníku, neb se nám opravdu nepovedlo všechny odchytit a donutit chvílí postát před foťákem.
 
 
17.4. 2010 Vlci u Býčí skály
Další vydařené setkání čévéčkářu, v již skoro tradiční sestavě. Tentokráte v mé režii se uskutečnil v překrásném prostředí Moravského krasu. Trasa vedla s Adamova přes Alexandrovu rozhlednu směr náš cíl Býčí skála ( pradávné místo kde v časech vlčích, naší předkové obětiny kladly a nejenom zvířecí oběti předkládali bohům a duchům pradávné země....), pak jsme se posunuli o nějaké 2tisíce let dále na Nový hrad a zpět podél řeky k Adamovu. Počasí i lidé skvělý, vlci vyběhaní, především Brenna, Tara a Dayen které si mohli celou cestu užívat na volno a tiše se posmívat některý prudným vlkům jenž museli být na vodítku:-)))
 
 
6.3. 2010 S vlky za vlky
V řádně vymrzlém počasí jsme byli pozváni Monikou na narozenino-socializační procházku do Brněnské Zoo, narozeninovou neb její Eimy slavila 4-té narozeniny a socializační jelikož zastoupeny byli hlavně vlčata. Tara sic stará pouhých 17 měsíců zde byla druhá nejstarší:-) Sešla se tu pohodová parta jak lidí tak psů, atmosféra supr( narušovaná jen rýpáním ze strany majitelů NO, kteří mají na každou situaci vždy peprnou poznámku na konto ČSV;-)) Naši čtyřnožci se zde krásně psychicky vyšťavili, to víte všude tolik zvířátek které by jsme nejraději ulovili a snědli. Jo Tara byla pak celý den klidná jak andílek...
 
 
12.-14.2. 2010 Mushing v Železných horách
S pár vlčími přáteli jsme se domluvili, že by nebylo od věci naučit naše vlky tahat. Když stejně pořád slyším na různých cvičácích hlášky typu kam to vedeš, to máš do saní, s tím chceš cvičit?:-))) Tudíž proč je nezkusit zapřáhnout. Podmínky k tomu byli ideální, všude kupy sněhu, ne však k jízdě autem( při příjezdu jsme tahali dvě auta ze závějí dobré tři hodiny). Při záchranářských vyprošťovacích akcích padla notná část zásob slivovice, což naši morálku povzbudilo a mi s veselou náladou dorazili na chatu, která  byla uprostřed lesů, zcela izolovaná od civilizace...vody...atd.:-). Samotný večer na chatě snad nemusím popisovat, jen bych zde měl dodat že se zde sešlo osm psů, z toho šest vlků, jeden labrador a dokonce jeden profík - ESP:-) Všichni co se zde sešli, včetně nás už zkoušel se psy tahat, takže zde nebyl žádný lidský či psí nováček. Omezeni vybavením jsme psy střídali a mohli zapřahat najednou pouze čtyři. Tahání jsme učili jak jinak než přes jídlo. Pamlskem zde byl odcházející kýbl plný syrových prasečích nožek. Vlci ihned pochopili jaký mají důvod a cíl cesty. Rychlost i ve čtyřech psech byla obdivuhodná( i pár havárek a vyklopení jsme zažili). Myslím že každý z nás po tomto víkendu propadl kouzlu spřežení, takže tohle určitě nebyli naše poslední společné musherské pokusy, jen tak dál a sněhu zdar:-) 
 
 
6.-7.2. 2010 Intercanis Brno
Na každé výstavě si říkám, že tohle je naše poslední, neb vystavovat je skutečná otrava. Pořád jen čekáte a když na vás přijde řada tak se v kruhu ani nerozkoukáte a jdete zas ven. Prostě celí zabitý den, místo toho aby jste se z vlky toulali lesy, což je mě i Taře příjemnější. Když jsme se přihlašoval na Intercanis tak jsme si opět říkal tohle je poslední. Dva dny po sobě, to budeš tolik otrávený že tě do kruhu už nikdo nikdy nedostane, ale asi dostane....První den byl fajn, nejen že zde bylo opravdu hodně známých, tudíž bylo stále co probírat, ale i v kruh se dařilo. V silné a dle mě velice vyrovnané konkurenci šesti fenek jsme si "vyběhali" první místo V1 a další titul CAJC. A druhý den spanilá jízda pokračovala a opět v téže konkurenci jsme dopadli skvěle, druhé místo V2. Takže až na obvyklou únavu a zmiňované čekání super víkend.
 
 
19.1. 2010 DKK a DLK
Vydali jsme se do Zlína na veterinární kliniku Medipet, zrentgenovat Taru u Mvdr. Jahody, který je jedním s klubových posuzovatelů a tudíž nám mohl ihned po zrentgenování napsat i posudek. Vše dopadlo skvěle( lépe to opravdu nešlo a pan doktor říkal, že tak čistý snímek u čévéčka ještě neviděl) a máme tedy zdravou nulovou vlčici jak DKK 0/0 tak DLK 0/0.
 
 
10.1. 2010 5. Hanácká národní výstava psů Olomouc
V tento den nám nepřálo počasí, naprostá sněhová kalamita, jenž nás téměř donutila celou akci odpískat. Nicméně odhodlání zvítězilo a vyrazili jsme směr Olomouc...a dobře že jsme jeli. Konkurence byla neveliká a bez dlouhého rozhodování rozhodčího jsme získali jak CAJC tak nejlepšího mladého, BOBík nám unikl o vlásek...škoda, nicméně díky nejlepšímu mladému nám byla umožněna cesta do závěrečných soutěží. Kde jsme nezaváhali, Tara se nesla jak princezna a svým krásným lehkým klusem okouzlila rozhodčí natolik že jsme nejen postoupili do užšího výběru ale naprosto zvítězili a získali první místo....tudíž titul BIG I. JUNIOR!!!
 
 
 
20.12. 2009 Sraz vlků - Váté písky u Hodonína
Další vlčí toulání, které bylo vlastně už domluvené na Pálavě, organizovala Lůca. Bylo krásné zimní počasí, hromady sněhu a teploměr ukazoval -15. I tak se nás sešlo poměrně dost, osvědčená parta co se sešla na Pálavě, Vojta s Alucardem, Lenka s Badym a svým novým přírůstkem Ambrou, Klárka s Aremim a Kiminkou, Lůca s Kamíkem a Gripenem, Štěpán s Ursíkem a Asi. Přibyly dva nové páry, a to Tomáš s Bertičkou a Jara s naším skorobráškou Arisem. Po celou dobu krásně svítilo sluníčko, mráz nemráz, všem bylo skvěle. Hlavně našim vlkům, kteří se do sytosti mohli vyběhat ve sněhu, na kterém jim to opravdu sluší. A mi byli spokojení, že si máme komu postěžovat  a probrat jakouže novou lumpárnu ty naše vlčí kožíšky zas vymysleli. Tak kde a kdy příště? 
 
 
14.11. 2009 Sraz vlků - Pálava
Tento rok to vypadalo, že tradiční setkání vlků na Pálavě neproběhne...což by bylo škoda tak jsem se pokusil tuto ''skoro' tradici" obnovit. I když byla očekávána větší účast, podle toho kolik lidí se ozvalo s kladnou odpovědí, nakonec se sešlo 11 čévéček a 10 lidí. Hlavní důvod bylo očekávané počasí jenž slibovalo déšť či hustou mlhu....naštěstí ani jedna předpověď nevyšla a po celou akci nám krásně svítilo sluníčko. Okruh začínal v Perné, pak směr Nový a Dívčí hrad a zpět, samozdřejmě nechyběla odpočinková část v nějaké hospůdce. Vlci se krásně vyběhali a mi jsme si užili výhledů. Co dodat, další povedená akce.   
 
 
 
31.10. 2009 Zkouška ZZO v KK Kývalka
Jednu zkoušku do roka jsme sice už měli, ale když nám to šlo tak pěkně, proč nezkusit ještě jednu. Takže po týdnu opět na place cvičení bez pamlsků, další trauma pro Taru;-). Nervozita opět veliká, příště si musím dát víc než jednoho panáka:-), vlčice tudíž taky nervozní. Při nástupu mě hlodala do ruky a snažila se mě uprosit ať jdem odtud pryč. Na place se naštěstí zklidnila, přivolání opět perfektní, chůze u nohy dobrá, jen kdyby si páníček nepletl pravou stranu s levou. Cviky SL taktéž v pořádku. Místo odložení v leže jsme si udělali odložení ve stoje( ani se nehnula) a aport i když při tréningu již stoprocentní, na zkoušce přišla ale zůstala stát, bez předsednutí, škoda. Dlouhodobé odložení v pořádku, takže bodů dostatek a mohli jsme pokračovat speciálními cviky. Ty šli bez problémů, odvolání od míče a psů máme perfektní, při odložení si trochu brumla ale nic co by vadilo a chování ve skupince bez problému. Takže máme další zkoušku.
 
 
25.10. 2009 Zkouška ZOP v KK SVVaT
Umanul jsem si, že do roka složím s Tarou alespoň jednu zkoušku. A jelikož se čas krátil, hledal jsem kde by někde poblíž byla ta možnost, nečekajíc na možnosti našeho cvičáku. Našlo se, po jednom telefonátu bylo jasné kam jdeme. KK SVVaT je cvičák s krásně velkým placem, ovšem neoplocený ohraničený lesem....což se nám stalo téměř osudným. V den zkoušky jsme přijeli dřív, kvůli řádnému seznámení s tímto místem....vše zde bylo krásně napachováno zvěří jenž zde chodí přes cvičák z lesů do polí....vlčice se mohla zbláznit a lítala jak šílená. Zkoušku jsem viděl opravdu bledě. A bylo to tady, na plac jsme nastoupili jako první a začali s přivoláním, to máme opravdu perfektní, Tara nezklamala a bylo z toho plných deset bodů. Chůze u nohy taktéž pěkná, SLV opět za deset, poté chůze bez vodítka....a tady jsme se opožďovali a kde mohli čuchli. Nicméně skore dobré a přišlo dlouhodobé odložení, což se stalo kamenem úrazu. Jak píši výše, cvičák není oplocen a odložení probíhalo na okraji lesa, z něhož v průběhu cviku vyšla hned za Tarou paní s pejskem okouknout cože se to tady děje. Vlčice to samozdřejmě hned musela prověřit, naštěstí se nechala hned přivolat, nicméně to bylo za 0. Bodíků i tak bylo dostatek a mohli jsme nastoupit do druhé části a to cvičení ve skupině, takže se vše odcvičí ještě jednou, to jsme zvládli a tím splnili předsevzetí, máme do roka složenou zkoušku:-)
 
 
17.10. 2009 Národní výstava psů Brno
Pohodová výstava, jenž se vyvinula především v setkání se známými.  V kruhu jse nám běhalo krásně, všechny fenky co nastoupili s námi byli více než povedené, tudíž se běhalo dlouho a rozhodčí se ne a ne rozhodnout, nakonec zvítězila výstavní veteránka Xanthina z Molu es, mi jsme zkončili na krásném druhém místě se známkou V2. Příště budeme lepší.:-)))
 
 
 
 
 
 
 
 
 
26.-27.9. 2009 Přebor ČSV a speciální výstava v Jevišovicích
Udělali jsme si prodloužený víkend a do Jevišovic k Matušincům jsme dorazili již v pátek ráno, aby si psy mohli řádně očichat plac a aklimatizovat se. Přijeli jsme opravdu brzo a měli celý areál pro sebe, naše vlčice se mohli krásně vyběhat po celém areálu. Společnost jim dělal ještě Drago Hanky Vránové. Odpoledne jsme trochu pocvičili a pak, jelikož se už sjelo standardní osazenstvo, začla naše aklimatizace v podobě Jevišovické slivovice:-) Ta probíhala do pozdních nočních hodin. Asi podle toho vypadal sobotní vlažný nástup na přebor( ještě že jsem byl v kategorii ZZO a měl delší čas na probírání, než se ZVVčkáři vrátí ze stopy). Naše poslušnost byla oproti normálnímu stavu více než hrozná, u přivolání si Tara rozhodla celý cvik zkrátit a bez předsednutí se rovnou přiřadila k noze( nejhorší přivolání života a celého přeboru = 2 body:-)) Chůzi na vodítku jsme měli celkem pěknou i když bývá lepší, cviky SL a odložení jak dlouhodobé tak za pochodu výborné a aport jsem raději pouze hodil a hned po vyslání psa zastavil. Neb ho máme pěkně rozpracovaný a nechtěl jsme si ho kazit. Nicméně i bez aportu a s dvoubodovým přivoláním jsme obsadili 4. místo, třetí nám uteklo o pouhé tři body, o to více pak mrzelo osudné přivolání:-( Ale co, příští rok jim ukážem a co bych taky měl chtít po 11 měsíční vlčici že:-) Kategori ZZO nakonec vyhrál Tomáš s Desirou a to oprávněně, krásná poslušnost, klobouk dolů....
Další den byla výstava k níž asi jen toliko, že Tara mi šla stále mimochodem, neohlídal jsme si jí.:-( Takže z toho byla jen známka Výborná:-) a u posuzování výstav klubem bych uvítal mikrofon či podobné zařízení, aby si člověk rozšířil obzory a slyšel proč a co rozhodčí vytýká psům.
 
 
12.9. 2009 Závod o pohár Zetoru
Byl to náš první závod a vlastně taková předzkouška toho jestli se Tarou již máme na ZOPku nebo si máme ještě nějaký ten měsíc počkat. Plac nám byl neznámý tak jsme využili času než se vrátí ZPUčka ze stopy a nechal jsme vlčici vyběhat aby neměla touhu pročuchávat kdejakou zástěnu a podobně. Toto se určitě vyplatilo, poslušnost jsme měli pěknou, samozdřejmě v rámci možností a na pár drobností jako malá vzdálenost na volno. Chůze bez vodítka už byla znuzená neb to přeci jen bylo na desetiměsíční štěně moc dlouhé. A pak přišlo dlouhodobé odložení( které je u nás spíše krátkodobé) a tam jsme ztratili deset bodů, sice vydržela odložená po celou dobu ale při příchodu pánečka se rozhodla mu vyjít na proti( kde jsi sakra tak dlouho) což nás stálo v závěrečných výsledcích 3 místa. Bez poháru jsme ovšem neodešli a odnesli si aspoň ten jeden za nejmladšího psa závodu:-)))  
 
 
15.-18.8 2009 LVT Trusalová
Na tento tábor jsme původně ani nechtěli jet, nicméně naši vlčí známý nás přesvědčili že máme přijet aspoň na prodloužený víkend. Vše se odehrávalo v nádherném kraji Malé Fatry, uprostřed lesů...lepší místo na sraz vlků si nelze představit. Tábor postrádal kotce či jiné pejskařské vymoženosti, tak většina lidí zvolila úvaz v lese kolem( naše holky spali samozdřejmě v posteli:-)), představte si přes 70 čévéček takto odložených ,mezi stromy....prostě nádhera...nešlo nikam jít aniž by jste narazili na vlka:-D Slováci aby dostáli označení LVT se snažili cvičit poslušnost což odceňuji ale jejich podání obran...popis raději vynechám. Mi jsme dali přednost toulání se krajinou. Turistů je zde málo a kupodivu i na zvěř jsme moc nenarazili( škoda, mohla být k večeři zvěřina), Konečně také došlo na vyzkoušení nových brašen pro Brennu( k její velké nelibosti) a teď už nemusím holkám nosit věci já:-) Jánošíkův kraj je opravdu malebný a stále je kam jít, tři dny byli opravdu málo na řádné prochození.
 
 
24.7.-2. 8. 2009 LVT Jevišovice
Klubový tábor v Jevišovicích je již naprostou klasikou, pořádaný v areálu Dany Matušincové, hlavní poradkyni chovu. Hned po příjezdu mě okouzlila skvělá domácí atmosféra jenž zde vládne a provázela nás po celý čas tábora. Zpěvné večery s kytarou, skvělá společnost stejných vlčích šílenců jako já, ale i práce ze psem. Výcvik vedla Helena Hubáčková spolu s Kamilem Horákem. Oba se zhostili všech povinností z toho plynoucích více než skvěle, především opravdu skvělí individuální přístup, snahu každému maximálně vyjít vstříc radou v jakoukoliv denní či noční hodinu:-)  Hlavně to odhodlání každé ráno nastoupit s vervou na stopy, zvláště pak po dlouhých probdělých nocích jichž bylo více než zdrávo.:-)  Volný čas byl jen v odpoledních hodinách kdy se díky urputným vedrům opravdu nedalo nic dělat, jen být zalezlý v chládku pod stromy či se koupat s vlky v blízké přehradě. Týden zde utekl jako voda a já se musel navrátit opět do pracovní reality všedního života, takže zas příští rok.
 
 
18.7. 2009 Národní výstava psů Mladá Boleslav
Venku na trávě to čévéčkům opravdu sluší pokud ovšem není deštivé počasí přecházející v silnou průtrž mračen... Jinak areál pěkný, organizace až na časové posuny dobrá. Líbili jsme se, ale ne dostatečně, takže druhé promáčené místo. Pan Václavík označil Tarušku za nádherné zvíře, z něhož dozajista vyroste něco úchvatného:-)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4.7. 2009 Klubový Závod KK Kývalka
Náš cvičák se rozhodl uspořádat výcvikový víkend  a při této akci ještě uspořádat závod pro mladé psy. Závod se skládal jak z běžných cviků poslušnosti dle ZZO, tak ještě cviků speciálních, například reakce psa na osoby kopající si míč, či skupinku osob a jiného psa. Takže skvělá možnost si zkoušku vyzkoušet na nečisto a vůbec porovnat úroveň dosaženého výcviku s ostatními psy ze cvičáku. Tara celý závod šlapala skvěle, jen já jí to kazil svou nervozitou, která se krásně přenáší na psa. I když jsme doufali v lepší místo, závěr nám moc nevyšel a to nás stálo i očekávanou první příčku. Nicméně i tak jsme obsadili krásné třetí místo z jedenácti psů a především nás potěšil fakt, že za námi skončili všichni NO:-)))
 
 
 
27.6. 2009 Mezinárodní výstava psů Brno - Intercanis
Naše druhá výstava, tudíž jsme aspoň trochu věděli do čeho jdeme a nic nás nemůže překvapit. A jak to tedy dopadlo? Dobře, nic nás nepřekvapilo a v konkurenci dalších 5 fenek jsme zvítězili!!! Paní rozhodčí nám chválila lehký a ladný klus a především sebevědomí Tary, které bylo znatelné. Oproti zbývajícím fenkám které měli ocas zaražený do břicha a stále se pokoušeli o útěk z kruhu.
 
 
 
 
 
 
16.6. 2009 Beseda s Ing. Karlem Hartlem
Akce byla pořádaná pod záštitou Jaroslava Hospodky, konající se na cvičáku pana Andrýse. Jednalo se jak nadpis napovídá o besedu se zakladatelem plemene Ing. Karlem Hartlem. Po raní kávičce se šlo kousat, pak následovali příběhy z pohraniční stráže jenž přešli  v besedu o posuzování na výstavách, konče drby o klubu. Poté se ještě dobrá polovina účastníků, včetně nás odebrala na nedaleký hrad. Jen víc takových akcí. 
 
 
 
 
 
29.-31.5. 2009 Výcvikový víkend s Ivo Eichlerem
Neb ve výcviku nezahálíme a nic nepodceňujem a každá nová rada více než dobrá, tak jsme se odhodlali a vyrazili do Desné u Zlína na pravidelné výcvikové víkendy s Ivošem Eichlerem. Do kempu jsme přijeli v pátek podvečer, jako většina účastníku. A hned zapadli do seznamovacích ceremoniálů v hospodě plné lidí a psů. Samotný výcvik začal v sobotu v brzkých ranních hodinách poslušností v opravdu zajímavém podání. Ivoš velice rád využívá k cvičení různých stolů a lávek, což dle jeho slov více buduje závislost psa na vašem rozhodnutí...jestli si má sednout vstát atd. Po obědě následovala ještě krátká poslušnost a po té Ivošova specialita, ulička v lese.( psy jsou přivázání u stromů, po obou stranách, figurant probíhá středem. Jde o zvyšování sebevědomí psa, jeho dráždivost a především kořistnický pud). Další částí byli běžné obrany. Po večeři byla stezka odvahy, tj. stopa v lese z vyhledáním cizí osoby. Při této zkoušce jsem měl obavy že zvolí raději stopu nějaké srny, ale Tara překvapila a suveréně stopu v naprosté tmě vypracovala a našla skrytého Ivoše. I když já si chvílemi myslel, že nedojdeme jak mě vláčela různými keři a strništi:-) Druhý den se pokračovala ve stejném duchu. A hodnocení celého víkendu, naprosto skvělí lidé, program a především sám Ivoš který opravdu ví jak na vlky a rad má nespočet, doufám že to nebyl náš poslední víkend u něj.  
 
 
2.5. 2009 Coursing BCC Panská Lícha
Tak jsme si zkusili co obnáší coursing a jakpak to naučit ČSV a jestli pak to bude Taru bavit....a výsledek? Bavilo a víc než to, učit nic netřeba jen váš pes musí být lovec....pokud je tak, stačí jednou ukázat a vypustit:-) Naši vlci jsou v pohybu opravdu úžasní, vyběhají se, ale zato páničci jsou při coursingu příliš pasivní, celý den strávíte čekáním a pak na minutu vypustíte psa a je po všem, takže pro mne nic:-) Coursing tedy jen za odměnu pro ni, nebo kdyby mě chytla lenost a chtěl se celý den válet na louce...:-)
 
TOPlist